Травматична зброя для адвокатів: Комітет АПУ підтримав законопроєкт №4612

КИЇВ — 14 червня 2021 року. Експерти Комітету АПУ з процесуального права проаналізували зміст проєкту Закону №4612 «Про внесення зміни до статті 23 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» щодо гарантій адвокатської діяльності» та вважають запропоновані зміни доцільними. Про це правники зазначили у зверненні до Голови Комітету ВРУ з питань правоохоронної діяльності Андрія Костіна.

Правники зауважили, що Тимчасовою інструкцією, затвердженою наказом МВС № 379 дск від 13 червня 2000 року для адвокатів не передбачена можливість придбання, зберігання, обліку, використання та застосування травматичної зброї. При цьому, саме на адвокатів часто здійснюється тиск та вчиняються напади — про це зазначено й  у Доповіді Міжнародного товариства прав людини «Право на справедливий суд в Україні» від 2019 року, а також Звіту Місії Міжнародної комісії юристів в Україні від квітня 2020 року, на адвокатів часто здійснюється тиск та вчиняються напади.

Лише з 2014 по 2018 роки в Україні сталося:

— 9 убивств адвокатів;

— 6 замахів на убивство адвокатів;

— 41 випадок застосування фізичного насильства щодо адвокатів;

— 150 випадків знищення майна адвокатів;

— 1378 випадків втручання та перешкоджання законній діяльності адвокатів.

Щодо адвокатів вчинялися й погрози вбивством, завдання ножових поранень, постріли у голову, грудну клітку, обстріли автомобілів, обстріл будинку з гранатомета, закидання бойових гранат у двір будинку.

При цьому значна кількість цих випадків залишається нерозслідуваними та безкарними.

«Окрім вищенаведеного, ми рекомендуємо посилити гарантії адвокатської діяльності, передбачивши у Кримінальному кодексі України кримінальну відповідальність за ненадання відповіді на адвокатський запит. Кримінальна відповідальність за ненадання відповіді на адвокатський запит існувала до 2012 року, коли її замінили адміністративною відповідальністю з набранням чинності Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», — зазначили експерти Комітету.

Вступити до АПУTelegram-каналYouTube-канал.

Якщо ви бажаєте підтримати діяльність АПУ, будемо вдячні, якщо ви зробите це за посиланням.

Новини комітету

Долучайтесь до АПУ

Будьте в курсі актуальних новин від Асоціації правників України. Отримайте доступ до корисної інформації та освітніх можливостей. Ми будемо раді проконсультувати вас і надати всю необхідну підтримку.