«Прийняття законопроєкту №3566 є недоцільним»: позиція Комітету АПУ

КИЇВ — 14 червня 2021 року. Комітет АПУ з процесуального права звернувся до Голови Комітету ВРУ з питань правоохоронної діяльності Андрія Костіна із закликом відхилити законопроєкт №3566 «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України щодо підсудності справ за участю іноземних юридичних осіб».

У своєму листі правники наголосили, що не підтримують поширення юрисдикції Господарського суду міста Києва на всі спори за участю іноземних юросіб, незалежно від виключної підсудності, визначеної статтею 30 ГПК України:

«На додачу, у спорах щодо нерухомого майна, морських та повітряних суден або космічних об'єктів у суду може виникнути необхідність оглянути таке майно, що буде ускладненим, якщо майно знаходитиметься в іншому районі. Крім того, така передача всіх позовів проти іноземних юридичних осіб є занадто обтяжливою для одного суду, який і так є одним з найбільш завантажених в Україні», — йдеться в тексті звернення.

На переконання експертів Комітету АПУ логічнішим було запровадження правила, що в разі обрання сторонами суду України як органу вирішення спорів, такі спори розглядаються господарським судом за місцезнаходженням позивача, якщо інший суд не визначений процесуальним законом:

«При цьому якщо і позивач, і відповідач є іноземними юридичними особами й спір не має іншого юрисдикційного зв’язку з Україною, окрім вибору сторін, право вибору суду має належати позивачу». 

З повним текстом звернення можна ознайомитися за посиланням.

Вступити до АПУTelegram-каналYouTube-канал.

Якщо ви бажаєте підтримати діяльність АПУ, будемо вдячні, якщо ви зробите це за посиланням.

Новини комітету

Долучайтесь до АПУ

Будьте в курсі актуальних новин від Асоціації правників України. Отримайте доступ до корисної інформації та освітніх можливостей. Ми будемо раді проконсультувати вас і надати всю необхідну підтримку.