Правники Харкова вимагають опубліковувати проєкти рішень Харківської міськради

ХАРКІВ — 29 березня 2021 року. Відділення АПУ в Харківській області звернулося до Директора юрдепартаменту Харківської міськради Ігоря Бровченка з проханням дотримуватися вимог закону України «Про доступ до публічної інформації» та опубліковувати всі проєкти рішень Харківської міської ради.

Контекст. Нагадаємо, що 19 лютого правники Відділення вже зверталися до секретаря Харківського міського голови Ігоря Терехова з вимогою опублікувати проєкти рішень, розгляд яких планувалося під час ІІІ сесії Харківської міської ради VIII скликання 24 лютого. Тоді з 65 питань порядку денного було опубліковано лише 6 проєктів рішень.

У відповіді було повідомлено, що чинним законодавством на органи місцевого самоврядування покладено обов'язок оприлюднення лише проєктів рішень нормативно-правового характеру та інших рішень, які підлягають обговоренню за приписами чинного законодавства. 

Правники з цим не погоджуються: посилаючись на правову позицію ВС, вони підкреслили, що розпорядник інформації зобов’язаний публікувати всі проєкти актів, прийняття яких передбачається в майбутньому. На підставі порушення обов’язку опубліковувати проєкти, рішення органів місцевого самоврядування можуть бути скасовані в судовому порядку.

З повним текстом звернення можна ознайомитися за посиланням.

Новини комітету

18 червня 2019
15 жовтня 2019
15 жовтня 2019
24 лютого 2020

Долучайтесь до АПУ

Будьте в курсі актуальних новин від Асоціації правників України. Отримайте доступ до корисної інформації та освітніх можливостей. Ми будемо раді проконсультувати вас і надати всю необхідну підтримку.