Підсумки зустрічі з Анатолієм Мірошниченком, першим заступником Голови Держгеокадастру

ХАРКІВ — 09 лютого 2021 року. За ініціативи Відділення АПУ в Харківській області відбулася зустріч з Анатолієм Мірошниченком, першим заступником Голови Держгеокадастру. Модератор заходу — член Ради Відділення АПУ в Харківській області, керуючий партнер ЮК «Арес» Роман ЧумакДо вашої уваги — ключові підсумки зустрічі.

Анатолій Мірошниченко почав зустріч з новини щодо земельної реформи — схвалення аграрним Комітетом ВРУ законопроєктів №2194 та №2195. Щодо того, чому вони є важливими, він зазначив:

«Відповідно до законопроєкту №2194 зникає державна експертиза землевпорядної документації». 

Спікер вважає, що такі зміни є доволі позитивними, бо наразі ця експертиза приносить більше шкоди, ніж користі та є бар’єром на шляху до затвердження документації з землеустрою: «Крім того, істотно звужується сфера застосування погоджень документації з землеустрою».

«Законопроєкт №2195 стосується проведення земельних торгів, передбачається, що торги будуть проводитися в електронному вигляді», — розповів пан Мірошниченко.

За його словами названі законопроєкти також внесуть зміни до структури Держгеокадастру України — ініційована ліквідація головних управлінь в областях, буде реалізована концепція єдиної юрособи.

Інвентаризація землі

Анатолій Мірошниченко зазначив, що питання інвентаризації є надважливим і нагальним, але для проведення повноцінної інвентаризації Держгеокадастру не вистачає ресурсів. 

Він зазначив, що ініціатива щодо інвентаризації може надходити й від зацікавлених осіб: 

«Припустимо є підприємство, яке має гірничий відвід. Сьогодні законодавство дозволяє видобувати корисні копалини на підставі сервітуту. Але для того, щоб встановити сервітут необхідно сформувати земельну ділянку, зареєструвати право державної власності, а після того вже встановлювати сервітут. В таких випадках зацікавлена особа може оплатити проведення робіт з інвентаризації й таким чином вирішити в тому числі своє питання зі встановлення сервітуту». 

Запуск ринку землі 

Спікер зазначив, що ринок вже існує, та наразі не зовсім у цивілізованих формах:

«Є ринок оренди, є ринок тіньового перерозподілу державних земель, вільно обертаються на ринку землі сільгосп призначення, які були приватизовані в межах безоплатної приватизації, але це ринок з диспропорціями».

Пан Мірошниченко наголосив, що з першого липня набуває чинності закон, який скасовує мораторій, який має змінити ситуацію з ринком землі.

Також експерти розібрали проблему контролю за охороною та використанням земель, питання визначення збитків і представництва прокурора в інтересах держави у земельних відносинах.

Анатолій Мірошниченко погодився, що останнє питання є проблемним:

«Прокурор далеко не завжди обгрунтовано приймає рішення про ініціювання захисту інтересів держави, в деяких випадках відбуваються зловживання з боку органів прокуратури». Однак сама модель, на думку експерта є правильною.

На завершення зустрічі висвітлили питання помилок в кадастрі щодо накладення меж земельних ділянок.

_______________________________________________________

Долучитися до АПУ можна за посиланням.

Долучайтеся до АПУ в соціальних мережах: 

Facebook Відділення АПУ в Харківській області та Facebook Відділення АПУ в Дніпропетровській області / Telegram / Instagram / Linkedin / Twitter / Youtube

Новини відділеннь

У вас є цікава ідея заходу?