Підсумки зустрічі з Анатолієм Мірошниченком, першим заступником Голови Держгеокадастру

ХАРКІВ — 09 лютого 2021 року. За ініціативи Відділення АПУ в Харківській області відбулася зустріч з Анатолієм Мірошниченком, першим заступником Голови Держгеокадастру. Модератор заходу — член Ради Відділення АПУ в Харківській області, керуючий партнер ЮК «Арес» Роман ЧумакДо вашої уваги — ключові підсумки зустрічі.

Анатолій Мірошниченко почав зустріч з новини щодо земельної реформи — схвалення аграрним Комітетом ВРУ законопроєктів №2194 та №2195. Щодо того, чому вони є важливими, він зазначив:

«Відповідно до законопроєкту №2194 зникає державна експертиза землевпорядної документації». 

Спікер вважає, що такі зміни є доволі позитивними, бо наразі ця експертиза приносить більше шкоди, ніж користі та є бар’єром на шляху до затвердження документації з землеустрою: «Крім того, істотно звужується сфера застосування погоджень документації з землеустрою».

«Законопроєкт №2195 стосується проведення земельних торгів, передбачається, що торги будуть проводитися в електронному вигляді», — розповів пан Мірошниченко.

За його словами названі законопроєкти також внесуть зміни до структури Держгеокадастру України — ініційована ліквідація головних управлінь в областях, буде реалізована концепція єдиної юрособи.

Інвентаризація землі

Анатолій Мірошниченко зазначив, що питання інвентаризації є надважливим і нагальним, але для проведення повноцінної інвентаризації Держгеокадастру не вистачає ресурсів. 

Він зазначив, що ініціатива щодо інвентаризації може надходити й від зацікавлених осіб: 

«Припустимо є підприємство, яке має гірничий відвід. Сьогодні законодавство дозволяє видобувати корисні копалини на підставі сервітуту. Але для того, щоб встановити сервітут необхідно сформувати земельну ділянку, зареєструвати право державної власності, а після того вже встановлювати сервітут. В таких випадках зацікавлена особа може оплатити проведення робіт з інвентаризації й таким чином вирішити в тому числі своє питання зі встановлення сервітуту». 

Запуск ринку землі 

Спікер зазначив, що ринок вже існує, та наразі не зовсім у цивілізованих формах:

«Є ринок оренди, є ринок тіньового перерозподілу державних земель, вільно обертаються на ринку землі сільгосп призначення, які були приватизовані в межах безоплатної приватизації, але це ринок з диспропорціями».

Пан Мірошниченко наголосив, що з першого липня набуває чинності закон, який скасовує мораторій, який має змінити ситуацію з ринком землі.

Також експерти розібрали проблему контролю за охороною та використанням земель, питання визначення збитків і представництва прокурора в інтересах держави у земельних відносинах.

Анатолій Мірошниченко погодився, що останнє питання є проблемним:

«Прокурор далеко не завжди обгрунтовано приймає рішення про ініціювання захисту інтересів держави, в деяких випадках відбуваються зловживання з боку органів прокуратури». Однак сама модель, на думку експерта є правильною.

На завершення зустрічі висвітлили питання помилок в кадастрі щодо накладення меж земельних ділянок.

_______________________________________________________

Долучитися до АПУ можна за посиланням.

Долучайтеся до АПУ в соціальних мережах: 

Facebook Відділення АПУ в Харківській області та Facebook Відділення АПУ в Дніпропетровській області / Telegram / Instagram / Linkedin / Twitter / Youtube

Новини відділеннь

У вас є цікава ідея заходу?

Сайт використовує cookies та інші технології для того, щоб ми могли запам’ятовувати Ваші вподобання та дізнаватись, як саме Ви використовуєте наш сайт. Обробка вказаних даних відбувається відповідно до Положення про обробку та захист персональних даних Всеукраїнської громадської організації «Асоціація правників України», з яким можна ознайомитися за посиланням.
Натискаючи «ТАК», Ви надаєте згоду на використання cookies та інших технологій під час відвідування нашого сайту.
ТАК