Відділення АПУ надало пропозиції щодо проєкту регуляторного акта Харківської ОДА

ХАРКІВ — 02 грудня 2020 року. Відділення АПУ в Харківській області звернулося до начальника відділу з питань запобігання та виявлення корупції Харківської обласної державної адміністрації Костянтина Ісаєва щодо пропозицій проєкту розпорядження голови Харківської обласної державної адміністрації «Про затвердження Порядку організації роботи з повідомленнями про корупцію, внесеними викривачами, у Харківській обласній державній адміністрації».  

Контекст. Правники пропонують попереджувати викривачів корупції про особливості юридичної відповідальності за свідомо неправдиве повідомлення про корупцію та внести зміни до опитувального листа для прийому повідомлень, що застосовується під час особистого прийому у відділі з питань запобігання та виявлення корупції ХОДА.

Мова йде про ст. 53-8 Закону України «Про запобігання корупції», відповідно до якої викривач не несе юридичної відповідальності за повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних із корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону, поширення зазначеної у повідомленні інформації, попри можливе порушення таким повідомленням своїх службових, цивільних, трудових чи інших обов’язків або зобов’язань.

Правники зауважили, що повідомлення про можливі факти таких порушень не може розглядатися як порушення умов конфіденційності, передбачених цивільним, трудовим або іншим договором (контрактом).

Викривач звільняється від цивільно-правової відповідальності за майнову та/або моральну шкоду, завдану внаслідок здійснення повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону, крім випадку здійснення свідомо неправдивого повідомлення.

В разі неумисного повідомлення викривачем недостовірної інформації вона підлягає спростуванню в порядку, визначеному ЦКУ.

З повним текстом звернення можна ознайомитися за посиланням.

Новини відділеннь

У вас є цікава ідея заходу?