На сході України адвокати продовжили подорожувати світом, попри карантин

ХАРКІВ — 19 червня 2020 року. Понад три тижні тривала серія заходів нового міжнародного формату онлайн-подорожей світом права. Початок покладено, тому час підсумовувати: 4 юрисдикції, 2 правові системи.

InternationalLegalTalks: Україна-Великобританія

«Англійське право – одне із базових в світовому комерційному обороті, одна із базових юрисдикцій, одна із базових систем права, яка успішно застосовується як для структурування угод, так і для справедливого розгляду в рамках бізнес-процесів».

Відкрив міжнародний формат Голова Харківського відділення АПУ, керуючий партнер АО «Кролевецький та партнери», Кирило Кролевецький. Він зазначив, що метою цього проекту є обмін досвідом між правниками різних юрисдикцій, а також можливість більш глибоко пізнати реалії та особливості ринку юридичних послуг різних країн.

Першим українську делегацію приймав Андрій Бєлка, юрист з України, який останніх 5 років живе та практикує у Великобританії. Андрій — кваліфікований соліситор в Англії та Уельсі, який надає послуги міжнародної юридичної компанії Debevoise & Plimpton LLP, юридичній фірмі CIS London & Partners LLP в Лондоні.

В ході зустрічі обговорили труднощі на шляху від українського адвоката до англійського соліситора, особливості юридичного ринку Великобританії та корективи, внесені карантином. Експерти надали прогноз щодо розвитку ринку в посткарантинний період, а також обговорили шляхи співпраці українських правників із британськими колегами.

InternationalLegalTalks: Україна-Грузія

«Ми є стратегічними партнерами, ніякі обставини не зможуть змінити ці історичні відносини»

Наступною зупинкою нашої подорожі стало гостинне Тбілісі. Член Ради Запорізького відділення АПУ, керуючий партнер АБ «Пріоритет», Данило Тивоненко перейняв естафету від Харкова та зустрівся з Геннадієм Зарандія (Teodore Zarandia), адвокатом, членом Асоціації адвокатів Грузії.

Головною темою бесіди стали карантинні заходи в державному та приватному секторі країн-партнерів. Спікери також обговорили діяльність Національних асоціацій адвокатів щодо забезпечення гідних умов роботи в період пандемії. Зокрема, мова йшла про відстоювання Асоціацією адвокатів Грузії інтересів колег у податкових органах та розробку адаптивних стратегій щодо зниження ринкової вартості послуг. Підсумували зустріч правовим аналізом дипломатичних відносин між Україною та Грузією пов’язаних з призначенням Міхеіла Саакашвілі.

«Ситуація з Саакашвілі – це дипломатична гра. Якби грузинський уряд волів би екстрадиції - вона би відбулася. Для цього у Грузії наявні всі міжнародні механізми».

InternationalLegalTalks: Україна-США

«Останні два місяці: квітень, травень, — були найбільш завантажені за останні два роки. Водночас, в офісі ввели певні обмеження: одночасно працювало не більше 3-4 людей, які сиділи в різних кабінетах, не було секретарів, не працював бухгалтер — тільки юристи»

Дніпро не залишилося осторонь, доєдналися до нового формату та провели надзвичайно інформативну зустріч в межах серії разом із Денисом Півняком, помічником юриста в Estefano Law, P.A., Маямі, штаті Флорида та Денисом Масловим.

Колеги говорили про користь роботи в студентських організаціях, зокрема ELSA, для побудови успішної кар’єри, звісно ж не оминули тему пандемії та її вплив на юридичну сферу в США.

«Після введення карантину в юридичній сфері нічого не зупинило, єдине багато хто перейшов на дистанційну роботу. З початку карантину завмерла практика нерухомості, корпоративне та практика інтелектуальної власності, але вибухнула сфера сімейного права «У нас був Non-stop».

Одними з головних тем зустрічі стало питання функціонування електронного суду, суд присяжних та питання корупції в американській судовій системі.

«Обов’язок підготувати проект судового рішення лежить на адвокатові».

Також експерти розібрали особливості практики інтелектуальної власності та підсумували зустріч, обмінявшись порадами - на що орієнтуватися під час пошуку адвокатів в США.

InternationalLegalTalks: Україна-Кіпр

«На Кіпрі дуже чітка спеціалізація. Багатостаночників у нас немає»

Точкою старту став Харків, тож і завершуємо перший цикл подорожей в першій столиці, а враховуючи, що літо в розпалі і всі ми мріємо про море, то фінальною точкою нашого маршруту став спекотний Кіпр.

Роман Чумак, керуючий партнер ЮК «Арес», зустрівся із колегою з Харкова, яка вже багато років проживає на Кіпрі, Поліною Нестеренко — комплаєнс офіцером LINKIA TRUST LIMITED.
Враховуючи особливості Кіпрської юрисдикції для українських клієнтів основною темою зустрічі звісно ж стали рахунки в Кіпрських банках. Колеги розібрали процедури відкриття, обслуговування та причини блокування рахунків.

«Рекомендую бенефіціарам завжди відкривати, паралельно з корпоративними, особисті рахунки і бажано в одній юрисдикції»

Не менш актуальною темою стало обговорення реєстрів компаній та обмін інформацією між правоохоронними органами України та банками Кіпру.

«Банки надають всю інформацію, якою володіють, за запитом правоохоронних органів України, через правоохоронні органи Кіпру»

Звісно класичні теми кожної нашої зустрічі звучали і цього разу: як стати адвокатом на Кіпрі та карантинні заходи в часи пандемії.

Тож ми дякуємо нашим гостям та учасникам, які разом з нами відкрили новий формат! На цьому ми не завершуємо, а тільки підбиваємо перші підсумки, тож далі більше і не менш цікаво! Слідкуйте за нами, доєднуйтесь і пам'ятайте: #Разом_наш_голос_гучніше, особливо, якщо він звучить в різних куточках нашої планети!

 

Новини комітету

18 червня 2019
15 жовтня 2019
15 жовтня 2019
24 лютого 2020

У вас є цікава ідея заходу?