Успішна комунікація: головні ключі до успіху

ЧЕРНІВЦІ — 21 лютого 2020 року. Відбувся «Юридичний комунікативний практикум», організований Відділенням АПУ в Чернівецькій області.

З вітальними словами виступили Роман Шпирка, заступник Голови Відділення АПУ у Львівській області, керуючий партнер АО Solid Partners, та Ольга Лотоцька, координаторка Західних відділень АПУ.

Тему «Інструменти ефективної комунікації» розкрив Роман Шпирка, який розповів про особливості фільтрів сприйняття, а саме: проєкцію, стереотипи, гало-ефекти, вибіркове сприйняття та чому це важливо.

Крім того, Роман проаналізував особливості комунікаційної петлі переконань, інструменти та моделі слухання, звертаючи увагу саме на емпатичне слухання.

Анна Лиско, директорка ГО «Львівський центр медіації», адвокатка, керуюча партнерка АО «ЛІ партнерс», розпочала доповідь із теми конфлікту. Вона розповіла про стилі поведінки та сходинки ескалації конфлікту за Фрідріхом Глазлом (австрійським економістом і конфліктологом, ред.). Зокрема, за її словами, медіація є ефективною саме до шостої сходинки.

«Важливо пам’ятати про принципи медіації, якими є: рівноправність сторін, добровільність, конфіденційність, незалежність та неупередженість медіатора», — зауважила пані Лиско. Вона додала, що медіація є неможливою у разі: домашнього насильства, тиску, погроз, психічних розладів, розумової відсталості, зловживання алкоголем і наркотиками та у випадку відмови/нездатності прийняти принципи медіації або відсутності доброї волі.

На завершення експертка розповіла, що медіатор повинен володіти такими навичками: емоційна компетентність, емпатія, мистецтво активного слухання, невербальне спілкування, зниження емоційної напруги, центрування, створення сприятливої атмосфери та комунікативність.

У вас є цікава ідея заходу?