Круглий стіл «НАБУ та ДБР – результати роботи та виклики на майбутнє»

ЧЕРНІВЦІ — 14 травня 2019 року. Відбувся круглий стіл на тему: «НАБУ та ДБР — результати роботи та виклики на майбутнє», організований Відділенням АПУ у Чернівецькій області. 

Доповідачами виступили: Сергій Матвіїв, керуючий партнер АО «Матвіїв і Партнери», Віталій Цуркан, суддя Глибоцького районного суду Чернівецької області, Петро Мамчин, голова Шевченківського районного суду м. Чернівців, Віталій Марчак, заступник голови Чернівецького апеляційного суду, Онуфрій Колотило, секретар судової палати Чернівецького апеляційного суду, Тарас Лопушанський, директор Львівського територіального управління, та Петро Поляк, керуючий партнер АО «Поляк і партнери».

Під час круглого столу були обговорені питання щодо очікування та результатів роботи антикорупційних інституцій, особливості розкриття корупційних злочинів, порядок застосування та використання НСРД, практичні аспекти оскарження повідомлення про підозру, практичні аспекти роботи адвоката тощо.

За результатами заходу в учасників з'явилося розуміння про реальну роботу НАБУ  (у співвідношенні між інформацією, поданою ЗМІ та тим, що є в наявності), а також ясність щодо кола осіб та виду злочинів, які розслідує орган, кількості розлідуваних кримінальних проваджень,  які направлені до суду з обвинувальним актом, а також кількості вироків, які набрали законної сили.

«Окремої уваги заслуговує участь представників суду у дискусії, які виділили позитивні зміни в якості роботи системи правосуддя в цілому, позитивну динаміку в якості підготовки процесуальних документів, та фіксації процесуальних дій. Також була підкреслена вирішальна роль суду у забезпеченні рівності учасників судового процесу у обстоюванні правових позицій та реалізаціїї прав», - зазначив у підсумку Петро Поляк.

Загалом круглий стіл пройшов у вигляді жвавої та цікавої дискусії між спікерами й учасниками.

У вас є цікава ідея заходу?