АПУ закликає підтримати законопроєкт № 2692 і скасувати дискусійні ініціативи останньої судової реформи, які критично оцінені Венеціанською комісією

КИЇВ – 11 січня 2020 року. 27 грудня 2019 року народні депутати зареєстрували проєкт закону «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України з метою їх приведення у відповідність до висновку Європейської комісії «За демократію через право» (Венеційської комісії) від 09 грудня 2019 року № 969/2019» (реєстр. № 2692).

Нагадуємо, що Європейська комісія «За демократію через право» (Венеціанська комісія) у Висновку щодо змін до законодавчих актів, які регулюють статус Верховного Суду та органів суддівського врядування розкритикувала Закон про судову реформу (відомий як законопроект № 1008). Серед іншого Венеціанська комісія акцентувала увагу на негативних змінах щодо Верховного Суду (далі – ВС) і дисциплінарних проваджень.

Законопроєктом № 2692 запропоновано врахувати зауваження Венеціанської комісії і змінити національне законодавство для утвердження принципів незалежності судової системи.

У документі передбачається скасування скорочення кількості суддів ВС, а також скасування зменшення винагороди суддів ВС. Асоціація звертала увагу на те, що скорочення кількості суддів ВС не відповідає Конституції і вказувала на ризики зменшення розміру посадового окладу суддів.

Крім того, пропонується скасувати повторний конкурс до ВС. Асоціація наголошувала на тому, що у жодному разі не може бути проведено повторний відбір суддів, які успішно пройшли конкурс на ці посади.

Проєкт закону також містить ряд норм щодо удосконалення дисциплінарного провадження стосовно судді, зокрема: скасування анонімних скарг про вчинення дисциплінарного проступку судді, збільшення строку для повідомлення судді і скаржника про засідання Дисциплінарної палати, а також продовження строку для подання скарги на рішення Дисциплінарної палати.

Асоціація правників України закликає народних депутатів України підтримати проєкт закону № 2692.

У вас є цікава ідея заходу?

Сайт використовує cookies та інші технології для того, щоб ми могли запам’ятовувати Ваші вподобання та дізнаватись, як саме Ви використовуєте наш сайт. Обробка вказаних даних відбувається відповідно до Положення про обробку та захист персональних даних Всеукраїнської громадської організації «Асоціація правників України», з яким можна ознайомитися за посиланням.
Натискаючи «ТАК», Ви надаєте згоду на використання cookies та інших технологій під час відвідування нашого сайту.
ТАК