UBA Criminal Conference: ч.4, реалії кримінальної практики

КИЇВ — 08 листопада 2019 року. Про реалії кримінальної практики говорили разом із Сергієм Смірновим, партнером ЮФ Sayenko Kharenko.

Короткий огляд антирейдерської реформи зробив Костянтин Рибачковський,партнер ЮК «Алєксєєв, Боярчуков та Партнери»:

«Законопроект №1056-1 був прийнятий 2 листопада, він вже діє у повному обсязі. Однак якщо ми переглянемо його суть, побачимо неймовірний квест. Якщо коротко, завдання закону — суттєво ускладнити життя рейдерам, із чим поки що закон успішно справляється».

Зокрема, він звернув увагу на збільшення штрафу за рейдерство удвічі, суттєві зміни у Законі «Про нотаріат», зокрема, обов’язок Мін’юсту при розгляді скарг на дії державних реєстраторів у випадку скасування рішення в терміновому порядку повідомляти про це правоохоронні органи.

Про особливості накладення та зняття арешту майна розповів Казбек Тедеєв,прокурор Прокуратури Київської області. Щодо проблеми рейдерства в Україні він підкреслив: прокуратура і досі не може притягнути до відповідальності злочинців. Зокрема, пан Тедеєв розповів про власний практичний кейс — підсудний втік до Криму з усіма активами, тому доступу до них просто немає.

Про проблематику передачі в управління АРМА арештованого майна розповіла Катерина Гупало, Партнер Arzinger:

«Клієнтів я одразу попереджаю, що справу можуть передати до АРМА, тож можуть бути наслідки та ризики аж до втрати права власності».

Її підтримав пан Смірнов, підкресливши:

«Щодо АРМА. Майже кожен кейс — скандальний. Щоразу ми стикаємося з тим, що орган просто не виконує функції, ігнорує їх».

«Головний рейдер в Україні — це АРМА», — переконаний Ігор Федоренко,партнер АО AVER LEX. 

Він розповів про оскарження застосування спецконфіскації до майна третіх осіб. Серед способів вилучення інформації пан Федоренко виокремив безпосередній, віддалений доступи та перехоплення інформації через зовнішні комунікаційні канали, зокрема, за допомогою підключення до ліній периферійних пристроїв. 

UBA Criminal Conference, ч. 1: антикорупційна;

UBA Criminal Conference, ч. 2: розмова з депутатами;

UBA Criminal Conference, ч. 3: кримінальна етика;

UBA Criminal Conference, ч. 5: дилеми досудового слідства.

У вас є цікава ідея заходу?