UBA Criminal Conference: ч.2, розмова з депутатами

КИЇВ — 08 листопада 2019 року. Прийдешні зміни у сфері кримінального та кримінально-процесуального права учасники мали змогу обговорити спільно з депутатами Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності.

Модерував «Public talk з народним депутатом» Сергій Гребенюк,адвокат, партнер Аsters.

За словами Дениса Монастирського,Голови Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності, актуальними питаннями є: започаткування дії положень про кримінальні проступки, створення Бюро фінансових розслідувань, зміна та перезапуск Державного бюро розслідувань, а також реформа Служби безпеки України.

«Законодавство не змінює правосвідомісті»

Пан Монастирський підкреслив, що вже за рік в Україні може з’явитися нова редакція Кримінального кодексу, тоді як суттєвих змін до КПК очікувати не варто. За словами депутата, корінь наявних проблем слід шукати у практицізастосування законодавчих норм:

«Вся наша робота, законопроекти, які перебувають у роботі — відповідь на запит суспільства. Однак, наприклад, щодо парламентського контролю. Варто розуміти, що законодавець вже фактично здійснив все необхідне. Курс змін залежить від реалізації — бажання виконувати закон». 

Сергій Іонушас,заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності, закликав залучатися до законотворчого процесу, «адже без практиків неможливо сформувати ефективний інструмент реформування інституту юстиції».

Владлен Неклюдов,голова підкомітету з питань діяльності органів прокуратури Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності, зауважив:

«Що стосується прокуратури, це завжди болюча тема, адже це — вершина трикутника правоохоронної системи досудового розслідування». Він підкреслив, що від якості роботи прокурорів залежить кінцевий результат. Проте зміни є необхідними, оскільки потрібно «чистити» систему від людей, які не бажають працювати:

«Ті, хто каже, що реформа вже відбулася, помиляються. Адже зміни відбулися на місцевому рівні, а наразі черга Генеральної прокуратури».

Наостанок пан Гребенюк закликав пам’ятати, що кожна неправильно реалізована ідея призводить лише до суттєвих проблем.

UBA Criminal Conference, ч. 1: антикорупційна;

UBA Criminal Conference, ч. 3: кримінальна етика;

UBA Criminal Conference, ч. 4: реалії кримінальної практики;

UBA Criminal Conference, ч. 5: дилеми досудового слідства.

У вас є цікава ідея заходу?