UBA Criminal Conference: ч.1. антикорупційна

КИЇВ — 08 листопада 2019 року. Відбулася VI Конференція з кримінального права та процесу, яка традиційно збирає найкращих експертів для обговорення актуальних питань сфери. 

Під час вітального слова Денис Бугай, Президент Асоціації правників України, партнер VB Partners, підкреслив власне задоволення тим, що ініціатива, розпочата шість років тому, продовжується. Він зауважив, що для адвокатів кримінального процесу завжди буде багато роботи:

«Політики обіцяють скасувати податкову поліцію, підрозділ СБУ, який постійно «кошмарить» бізнес — безумовно, не скасовують. Обіцяють створити фінансову поліцію — не створюють. Активний розвиток антикорупційної структури (САП, НАБУ), розширення їх нормативних і технологічних можливостей також додасть нам роботи».

Першу сесію, присвячену обговоренню антикорупційної реформи, головним її новелам та порівнянню очікувань і реальності, модерував Денис Бугай. Роботу Вищого антикорупційного суду (ВАКС) він назвав ключовим трендом майбутнього року. Як експерт з антикорупційного напряму адвокат надав свою оцінку роботи ВАКС та подальшої перспективи його розвитку:

«Антикорупційний суд розпочав свою роботу і тримає достатньо високий темп. Лише за 2 місяці отримано 153 обвинувальних акти та більше 2000 клопотань.

Зміни до законодавства, прослуховування, винагорода викривачам, повернення статті «незаконне збагачення» — все це зробить антикорупційну практику активною та трендовою на найближчі роки».

Про запуск та поточний стан інституції розповів Богдан Крикливенко, керівник апарату Вищого антикорупційного суду. Він підкреслив: для створення інстанції з нуля у розпорядженні було менше трьох місяців. Проте мета створити фактично наново апарат, який повністю відповідає стандартам, за словами експерта, вже досягнута на 85 %.

Трохи більше про роботу ВАКС розповіла Віра Михайленко, суддя Вищого антикорупційного суду. Щодо рівня комфорту роботи у новому статусі вона підкреслила: адвокатський фідбек неймовірно допомагає у роботі, зокрема, приймати якісні рішення.

Результати дебюту нової судової інстанції за перший місяць роботи вона презентувала у вигляді статистики. Всього ВАКС отримав 1031процесуальне звернення : заяв — 30; клопотань — 622; скарг — 256; клопотань про надання дозволу на проведення НСРД — 53.

Подано клопотань, за словами судді, було всього 622, з яких розглянуто: клопотань обвинувачення — 375, захисту — 46. Розглянуто по суті було 511 справ.

У свою чергу, інститут незаконного збагачення, на переконання Регіни Гусейнової,адвокатки, є мертвонародженою нормою, яка нівелює право приватної власності в Україні. Вона підкреслила: суспільний запит на боротьбу з корупцією є суттєвим, люди очікують «крові, а не справедливого правосуддя».

На переконання прокурора третього відділу САП ГПУ Олександра Снєгірьова,робота ВАКС перебуває на гідному рівні. Окрім створення та початку діяльності ВАКС, не менш значимим він назвав повернення інституту кримінальної відповідальності за незаконне збагачення.

Про те, з чим стикнулися адвокати за перший місяць роботи ВАКС, розповів радник Аsters Орест Стасюк. На переконання юриста, ВАКС вже демонструє чудові результати, зокрема, оперативність розгляду справ зросла майже удесятеро.

Крім того, пан Стасюк звернув увагу на різні підходи до однакових питань у різних суддів, зокрема, щодо доказу оголошення у міжнародний розшук.

UBA Criminal Conference, ч. 2: розмова з депутатами;

UBA Criminal Conference, ч. 3: кримінальна етика;

UBA Criminal Conference, ч. 4: реалії кримінальної практики;

UBA Criminal Conference, ч. 5: дилеми досудового слідства.

У вас є цікава ідея заходу?