Парламент підтримав пропозицію Комітету АПУ щодо неродинних трансплантацій кісткового мозку

КИЇВ — 23 вересня 2019 року. Комітет ВРУ з питань економічного розвитку підтримав ініціативу Комітету Асоціації правників України з медичного права до законопроекту №1076, яка дозволяє купувати гемопоетичні стовбурові клітин (ГСК) без тендерних процедур.

Нагадаємо, що 12 вересня Комітет АПУ з медичного права направив відкрите звернення Голові Комітету ВРУ з питань економічного розвитку Дмитру Наталусі з пропозицією змін до законопроекту №1076 від 29.08.2019 року, яка дозволяє купувати гемопоетичні стовбурові клітин (ГСК) без тендерних процедур:

«Частину п’яту статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі» доповнити новим пунктом такого змісту:

Дія цього Закону не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є:

19) гемопоетичні стовбурові клітини, роботи та послуги, що пов’язані з їх придбанням. За результатами такої закупівлі в електронній системі закупівлі замовник оприлюднює звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівлі».

Представники Комітету АПУ звернули особливу увагу, що надані пропозиції вкрай необхідні для початку неродинних трансплантацій кісткового мозку в Україні.

«Отже, прийнято доленосне рішення для онкохворих, які потребують трансплантації кісткового мозку від неродинного донора. Шлях для придбання ГСК вільний!» — зазначили представники Комітету.

Вони також підкреслили, що це — важливий крок до:

— запуску неродинних трансплантацій кісткового мозку в Україні;

— безперешкодної купівлі ГСК, як тільки потрібний донор буде знайдений;

— мінімізації шалених витрат бюджетних коштів на лікування за кордоном.

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?