Комітет АПУ закликає Уряд внести зміни до ЗУ «Про публічні закупівлі»

КИЇВ — 12 вересня 2019 року. Комітет Асоціації правників України з медичного права направив відкрите звернення Голові Комітету з питань економічного розвитку ВРУ Дмитру Наталусі з пропозицією змін до законопроекту № 1076 від 29.08.2019 року «Про публічні закупівлі».

За словами представників Комітету, надані пропозиції є вкрай необхідними для початку неродинних трансплантацій кісткового мозку в Україні.

Зокрема, представники Комітету запропонували передбачити, що ЗУ «Про публічні закупівлі» не поширюється на закупівлю гемопоетичних стовбурових клітин (далі — ГСК), адже здійснення публічної закупівлі такого унікального продукту, як ГСК, є обтяжливим, недоцільним та може коштувати реципієнту життя.

Процедура придбання ГСК та послуги щодо здійснення трансплантації є надважливим елементом в системі забезпечення охорони здоров’я громадян України. На сьогодні Україна ще не увійшла до Всесвітньої бази пошуку донорів ГСК та не має власної референс-лабораторії, яка дозволяє здійснювати необхідні дії з метою проведення неродинної трансплантації.

«Такі послуги можуть надавати виключно закордонні акредитовані лабораторії. Відтак, з метою проведення неродинних трансплантації кісткового мозку в Україні, потрібно замовляти послуги з типування і купувати гемопоетичні стовбурові клітини за кордоном», — зазначається у зверненні.

Юристи підкреслили: унікальна можливість співпадіння пари донор-реципієнт та трансплантація ГСК не може ставитися в залежність від проведення тендера. Тож відмова від внесення запропонованих змін до законопроекту стане значною перепоною для здійснення неродинної трансплантації кісткового мозку в Україні.

Новини комітету

Міжнародна конференція Kyiv Arbitration Days: мислити глобально!

Міжнародна конференція Kyiv Arbitration Days: мислити глобально! | 08 грудня 2023