«Підводні камені» шлюбних договорів

ВІННИЦЯ – 5 червня 2019 року. Відділення АПУ у Вінницькій області спільно з Комітетом АПУ з цивільного, сімейного та спадкового права провели захід стосовно прихованих можливостей шлюбних  договорів.

Незважаючи на те, що Сімейним кодексом України достатньо детально врегульовані питання майнових правовідносин між подружжям, однак це не забороняє врегулювати їх на власний розсуд шляхом укладення шлюбного договору.

Шлюбний договір є правочином, за допомогою якого подружжя визначає майнові права та обов’язки як на період існування шлюбу, так і на випадок його припинення. Мета договору – зміцнити інститут сім’ї, уникнути суперечок і конфліктів.

Донині шлюбний договір не набув в Україні широкої популярності, яку цей правовий інструмент має в іноземних країнах. Проте, навіть не зважаючи на це, національними судами щороку розглядається низка спорів щодо виконання та припинення шлюбних договорів.

Ольга Лепіхіна, старший юрист, співкерівник практики сімейного права ЮФ «Астерс», адвокат поділилась з учасниками заходу власним досвідом та напрацюваннями в зазначеній сфері, розказала по «підводні камені» шлюбних договорів та можливі шляхи убезпечення від небажаних наслідків.

Як виявилось, тематика викликала жваву дискусію та зацікавленість присутніх. За вдалого модерування заходу Назаром Мартинюком, Головою Відділення АПУ у Вінницькій області, керуючим партнером ЮФ «Мартінс» та активного залучення учасників відбулось всебічне обговорення проблематики, що, в котрий раз, продемонструвало активність Вінницької спільноти.

Новини відділеннь

У вас є цікава ідея заходу?