Тренінг для членів Секції суддів АПУ: антикорупційне декларування
КИЇВ — 12 березня 2019 року. Спеціалізований тренінг для суддів провели Асоціація правників України та Асоціація розвитку суддівського самоврядування.
«Створення умов для навчання і розвитку суддів — пріоритет АРССУ. У межах нашої річної навчальної програми вже було проведено декілька заходів: тренінги, пов'язані з лідерством, стратегічним плануванням тощо. Сьогодні ми говоритимемо про декларування. Ця тема дійсно на часі, бо до 1 квітня усі судді мають подати декларації. Тому ми запросили експерта, який розповість про «темні» місця при заповненні декларації, у яких люди роблять помилки. Ця ситуація обертається для судді не найкращим чином», — розпочав Володимир Кравчук, суддя Верховного Суду, член правління АПУ, президент Асоціації розвитку суддівського самоврядування України», — розпочав Володимир Кравчук, суддя Верховного Суду, член правління АПУ, президент Асоціації розвитку суддівського самоврядування України.
Віра Козіна, адвокат з антикорупційної практики, оголосила порядок денний зустрічі та зауважила на тому, що цього року перевірки е-декларацій будуть більш масштабними ніж у минулі роки:
«Найбільше проблемних питань виникає саме щодо перевірок декларацій суддів. У даному випадку «гостроти» додає дисциплінарна відповідальність та не дуже однозначна практика при розгляді категорії цих справ. Будемо з вами говорити про окремі питання заповнення декларацій та практику їхніх перевірок. Тим паче з 15 січня 2019 року у нас вже повністю запрацював реєстр логічного арифметичного контролю е-декларації, тому цього року, на мою думку, перевірки будуть більш детальними».
За словами пані Віри існує ТОП 10 помилок при заповненні декларації, одними із яких є невірне визначення чи належить їхня посада до посад, пов’язаних з високим рівнем корупційних ризиків, згідно з переліком, затвердженим Національним агентством під час заповнення розділу 2.1 «Інформація про суб’єкта декларування», зазначення в розділі 11 «Доходи, у тому числі подарунки» самого себе джерелом отриманого доходу, а також не вказування загального розміру фінансового зобов’язання у розділі 13 тощо.
Зокрема, експерт поділилася підсумками роботи НАЗК у 2018 році, наголосивши, на тому, що ним було опрацьовано 11 050 запитів щодо проведення спеціальних перевірок та прийнято 447 рішень про результати здійснення повних перевірок декларацій.