Зустріч з суддями ВС: практика розгляду корпоративних спорів

ХАРКІВ — 6 грудня 2018 року. Відділенням Асоціації правників України в Харківській області спільно з суддями Верховного Суду  та Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого проведено семінар, присвячений обговоренню актуальних питань розгляду корпоративних спорів Верховним Судом.

З вітальним словом до гостей звернулись Юрій Барабаш - проректор з навчальної роботи Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, який зауважив, що сьогодні ми є свідками унікального явища – формування судової доктрини в якості реального джерела права та Євгеній Ріяко - керуючий партнер Юридичної компанії «Riyako&Partners», член Ради Відділення АПУ в Харківській області.

Робочу частину семінару розпочала Інна Спасибо-Фатєєва, професор кафедри цивільного права №1 Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Вона зупинилася на визначенні корпоративного права, корпоративних відносин, суб’єкту, об’єкту та змісту корпоративних правовідносин, на співвідношенні понять «господарська організація» і «юридична особа», проблематиці зловживання корпоративними правами тощо.

Жваве обговорення викликала доповідь Ганни Вронської, Судді Верховного Суду, секретаря судової палати для розгляду справ щодо корпоративних спорів, корпоративних прав та цінних паперів Касаційного господарського суду у складі Верховного суду.  Пані Ганна розповіла про структуру та палати Верховного суду, а також на прикладі правових позицій КГС ВС та ВП ВС у корпоративних спорах ознайомила учасників з тенденціями вирішення спорів, пов'язаних із оскарженням рішень загальних зборів учасників (акціонерів) товариств; захисту права учасника (акціонера) товариства на отримання частини прибутку товариства; захисту права учасника (акціонера) товариства вимагати проведення аудиторської перевірки фінансової звітності товариства.

Продовжив роботу семінару Ігор Ткач, Суддя судової палати для розгляду справ щодо корпоративних спорів, корпоративних прав та цінних паперів Касаційного господарського суду у складі Верховного суду.  Ігор Васильович розповів про юрисдикцію Касаційного господарського суду у справах, що стосуються корпоративних відносин, а також про діяльність Великої палати Верховного Суду та Об’єднаної палати Касаційного господарського суду.

Підсумок заходу підвів Володимир Студенець, Суддя судової палати для розгляду справ щодо корпоративних спорів, корпоративних прав та цінних паперів Касаційного господарського суду у складі Верховного суду, який порадив слухачам якісно вивчати теоретичну базу, для того, щоб на практиці вдало її використовувати.

Під час семінару відбулась активна дискусія, під час якої присутні мали змогу висловити власну думку, задати питання суддям ВС та обговорити актуальні питання, які виникають у правозастосовній практиці господарських судів.

Відділення Асоціації правників України в Харківській області висловлює щиру вдячність всім, хто брав участь у організації та підготовці зустрічі та запрошує суддів Верховного Суду до майбутньої співпраці.

Новини комітету

18 червня 2019
15 жовтня 2019
15 жовтня 2019
24 лютого 2020

У вас є цікава ідея заходу?