Відділення АПУ в Харківській області не стоїть осторонь проявів жорстокості та нетерпимості в школах

ХАРКІВ — 7 листопада 2018 року. Роман Чумак, Голова Відділення Асоціації правників України в Харківській області, керуючий партнер Юридичної компанії «Арес», аспірант кафедри цивільного права та процесу Харківського національного університету внутрішніх справ, та Вікторія Лисун, член Відділення АПУ в Харківській області, юрист Юридичної компанії «Арес», виступили з відкритою лекцією в Харківській ЗОШ № 78, присвяченій проблемі булінгу серед учнів у школі.

Як відомо, у вересні 2018 року депутати Верховної Ради підтримали у першому читанні законопроект щодо протидії булінгу у навчальних закладах. Законопроектом, вперше в українському законодавстві, дається офіційне визначення булінгу та вводиться адміністративна відповідальність за вчинене діяння.

На жаль, в наш час булінг (шкільне цькування) став розповсюдженим явищем в українських школах. За статистичними даними, 7 із 10 дітей у віці від 11 до 17 років стають учасниками булінгу. Деякі жертви знущань потрапляють до лікарень із тяжкими наслідками, решта дітей бояться розповісти про це вдома. 

Згідно із запропонованим законопроектом, дітей, які вчиняють насильство, у віці з 16 років, будуть притягати до відповідальності особисто. За дії дітей, які вчиняють насильство, у віці від 14 до 16 років будуть штрафувати батьків.

Передбачається також накладення штрафів на педагогічний склад навчального закладу за приховування фактів булінгу. Окрім цього, навчальні заклади повинні будуть оприлюднювати на своїх сайтах плани заходів щодо протидії булінгу та скликати спеціальну комісію, що буде перевіряти кожне повідомлення про факт вчинення булінгу.

У межах заходу доповідачі розповіли, як булінг руйнує життя дітей, куди звертатися за допомогою та як можливо вирішити це питання шляхом медіації.

Новини відділеннь

У вас є цікава ідея заходу?