Зміни до КАСУ і доступ до правосуддя в адміністративному процесі

КИЇВ — 7 листопада 2018. Комітет з питань конституційного права, адміністративного права та прав людини та Комітет з процесуального права АПУ провели засідання: «Зміни до КАСУ і доступ до правосуддя в адміністративному процесі».

«Сьогодні з колегами поговоримо про те, як зміни вплинули на такі аспекти їхньої практичної роботи, як доступ до правосуддя та можливості ефективно захищати інтереси клієнта у судах. Специфіка адміністративного судочинства є такою, що в адміністративних процесах громадянин чи юридична особа шукають захисту від держави. Ці два суб’єкти спору важко назвати рівносильними, тому що у держави владних повноважень вистачає для того, аби мати певну перевагу над громадянами та юридичними особами. Відповідно, ми з колегами вважаємо, що завданням адміністративного судочинства є недопущення звуження можливостей громадян судитися з державою. Хочеться поділитися своїм досвідом та послухати про досвід колег — чи вдається їм добиватися судового захисту для своїх клієнтів у спорах із суб’єктами владних повноважень», — розпочав модератор заходу Вадим Галайчук, заступник Голови Комітету з питань конституційного права, адміністративного права та прав людини, партнер ТОВ Hillmont Partners.

Доповідач Сергій Гришко, член ради Комітету з процесуального права АПУ, партнер ЮФ Redcliffe Partners, розказав про останні тенденції обмеження права на звернення до суду в практиці Касаційного адміністративного суду, порівнявши це з рішенням Високого суду Англії та Уельсу в справі про Brexit, яке навпаки відійшло від формалізму в питанні оцінки права, яке може порушуватися (з презентацією Сергія Гришка можна ознайомитися тут).

Юрій Діденко,адвокат, старший юрист LCF Law Group, розглянув тему законного інтересу як самостійного суб’єкта судового захисту та обговорив участь у адміністративному процесі осіб, яким надане право на звернення до суду в інтересах інших осіб.

«Особисто я говоритиму про закон та інтерес як об’єкт захисту в адміністративному судочинстві, посилаючись на практику суду з прав людини та на ту, яка є зараз та склалася лише у Касаційному конституційному суді, та порівнювати її із практикою Вищого адміністративного суду, яка була до середини грудня минулого року», — зауважив третій доповідач, Сергій Кальченко, адвокат, партнер Hillmont Partners. 

Спікери по черзі розповідали про свій досвід щодо цієї теми та наголошували на тому, що зміни у КАСУ відбулися і вони дійсно вагомі.

Учасники мали змогу поставити свої запитання модератору та спікерам засідання й отримати аргументовані відповіді.

Долучайтеся до АПУ та будьте у курсі всіх змін у юридичному світі!

Новини комітету

У вас є цікава ідея заходу?