Як державі регулювати криптовалютний ринок — обговорення з учасниками процесів

КИЇВ — 16 жовтня 2018 року. Криптовалюти як новий вид фінансових інструментів розглядали 16 жовтня під час обговорення «Перспективи законодавчого регулювання операцій з криптовалютами». Чому на крипторинку зараз панують закони «Дикого Заходу»? До якої межі регулятор має втручатися в ринкові процеси? Точку зору двох сторін — представника ринку і представника Нацкомісії з регулювання цінних паперів представляли Директор департаменту стратегії розвитку фондового ринку Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Максим Лібанов та керуючий партнер Blockchain Lab, засновник Blockchain Art Hackathon Станіслав Под'ячев.

Про необхідність введення віртуальних активів у законодавче поле говорили обидва експерти.

«Сірий ринок стрімко росте й він буде робити запит на легалізацію. Щоб мати легальний бізнес, який буде сплачувати податки, регулюватися державою і мати захист, від в тому числі і претензій правоохоронних органів.
Ми в комісії з цінних паперів останні роки півтора відчуваємо що в регуляції з'явився попит. Є запит, причому не лише в українських суб'єктів, щоб в Україні з'явилась законодавча база», — зазначив Максим Лібанов.   
Станіслав Под'ячев зазначив, що дати законордавче визначення криптовалютним процесам необхідно, але задля розвитку ринку, його слід позбачити фактора тиску, тож він пропонує мораторій на 10 років у оподаткуванні цього виду бізнесу.
«Перший аспект — ліцензування криптобірж і обмінників. Варто зробити мораторій на погіршення умов: оголосити що бізнес легальний і 10 років дати йому спокійно розвиватися. Другий аспект —  не слід надавати широкі повноваження регулятору по встановленню вимог до технічного програмного забезпечення криптовалютних процесів, адже краще самих учасників ринку в цьому ніхто не розбереться», — вважає Станіслав.
Максим Лібанов також не наполягає на жорстких умовах для криптовалютних операцій.
«Регулюванню потенційно підлягають не всі токени. Токени це ж жетон. Якщо десь я купую жетони для ігрових автоматів, я купую жетони і тут же його використовую, то що тут регулювати. Їх потрібно класифікувати з точки зору регуляції. Чи може він бути використаним для залучення капіталу. На цьому державна регуляція в принципі має обмежитися. Обмін торгівлі крипту на крипту взагалі не має регулюватися ніяк».
Модератор заходу — партнер АО Arzinger Анна Зоря зауважила, що криптовалютні операції вже входять у бізнес-життя. Зокрема, вона навела приклади приклади продажів часток компаній за біткойн.

Стати членом АПУ - надихаючий нетворкінг, експертиза, практичні інструменти для розвитку та інші переваги членства

Сайт використовує cookies та інші технології для того, щоб ми могли запам’ятовувати Ваші вподобання та дізнаватись, як саме Ви використовуєте наш сайт. Обробка вказаних даних відбувається відповідно до Положення про обробку та захист персональних даних Всеукраїнської громадської організації «Асоціація правників України», з яким можна ознайомитися за посиланням.
Натискаючи «ТАК», Ви надаєте згоду на використання cookies та інших технологій під час відвідування нашого сайту.
ТАК