Лікарня нового формату: що зміниться для лікарів?

КИЇВ — 26 червня 2018 року. Сьогодні правники та лікарі обговорили соціальні аспекти медичної реформи. Круглий стіл організували Комітет з трудового права спільно з Комітетом з медичного права Асоціації правників України.

Зі стартом процесу автономізації закладів охорони здоров’я, початком кампанії з підписання декларацій із сімейними лікарями перед медичною спільнотою постало багато питань, що стосуються трудових відносин у реформованих ЗОЗ, прав пацієнтів тощо.

Під час круглого столу гості обговорили питання посилення медичного потенціалу закладу охорони здоров’я в умовах автономізації та підвищення якості медичних послуг, ділились ідеями, як змінити систему оплати праці та мотивувати лікарів, як оформити трудові відносини з головним лікарем під час автономізації ЗОЗ тощо.

Доповідачами на заході виступили Марина Слободніченко,Голова Комітету АПУ з медичного права, партнер, керівник практики адміністративного права та ліцензування юридичної компанії Jurimex, Сергій Сільченко,голова Комітету АПУ з трудового права, партнер, керівник практики трудового та податкового права юридичної компанії ILF, Олена Хитрова, адвокат, керівник практики медицини і фармації юридичної компанії ILF, Ірина Садов’як,головний лікар Національної дитячої спеціалізованої лікарні «ОХМАТДИТ», Любомир Питель, керівник практики земельного права та нерухомості юридичної компанії Jurimex, Віта Цінчик, керівник практики трудового права юридичної компанії Jurimex.

Практичні аспекти автономізації державних закладів охорони здоров’я розкрив у своїй презентації Любомир Питель. Доповідач окреслив переваги автономізації та проаналізував можливі шляхи реорганізації.

Про те, як утримати та оптимізувати персонал автономізованої лікарні, розповіли Олена Хитрова та Сергій Сільченко. Юристи детально проаналізували порядок та особливості укладання договорів з НСЗУ, новели надання первинної медичної допомоги (діють з липня 2018 року), порядок обрання та укладання договору пацієнта з лікарем, особливості трудових відносин у нових умовах та статус головного лікаря. Детальніше із тезами доповідачів можна ознайомитись у презентації.

Слідкуйте за нашими новинами та анонсами і долучайтеся до заходів комітетів АПУ. Ми обговорюємо лише актуальні та важливі питання.

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?