Податки в агробізнесі: тренди та виклики сьогодення

КИЇВ — 15 травня 2018 року. Комітет з податкового та митного права спільно з Комітетом з аграрного права Асоціації правників України провели засідання, присвячене оподаткуванню агробізнесу.

Поспілкуватися на тему податкових трендів і викликів для аграріїв зібралися Роман Блажко, член Ради Комітету АПУ з податкового та митного права, партнер ЮФ «Лекс’Юс», Євгенія Марущенко, старший консультант групи трансфертного ціноутворення відділу юридичного та податкового консультування KPMG в Україні, Михайло Соколов, керуючий партнер і керівник офісу компанії і практики «Кесарев Консалтинг Україна», заступник голови Всеукраїнської аграрної ради, експерт податкової групи Реанімаційного Пакету Реформ, а також у якості модераторів виступили Тетяна Лисовець, Голова Комітету АПУ з податкового та митного права, старший партнер АК «Соколовський і партнери», та Євген Черняк, заступник Голови Комітету АПУ з аграрного права, юрисконсульт ПСП «Денихівка», ДП ДГ ۫«Шевченківське».

Обговорення розпочали з проблем справляння єдиного податку (IV група). Роман Блажко нагадав, що цей вид податку у 2015 році замінив фіксований сільськогосподарський податок. Платники єдиного податку звільнені від сплати податку на прибуток, земельного податку та рентної плати за використання води. Більш того, звільняються від сплати земельного податку і власники земельних ділянок та земельних паїв, якщо їхні земельні ділянки знаходяться в оренді у платника єдиного податку. Детальніше про особливості справляння єдиного податку можна почитати у презентації пана Блажка.

Доповідач описав основні проблеми, з якими на сьогоднішній день стикаються платники єдиного податку, та розкрив позицію податкового органу і свіжу практику судів щодо цих проблемних питань.

Питання трансфертного ціноутворення за форвардними контрактами на поставку агропродукції розкрила Євгенія Марущенко, нагадавши гостям визначення, ознаки форвардного контракту та обов’язкові реквізити (деталі — у презентації) і звернула увагу, що відсутність одного чи кількох необхідних реквізитів у договорі дає підстави для визнання його таким, що не є деривативом. Доповідач запропонувала гостям дискусію на тему внесення змін у істотні умови форвардного контракту та відмінностей між форвардним контрактом та договором купівлі-продажу з відстрочкою поставки.

Михайло Соколов проаналізував ситуацію із скасуванням відшкодування ПДВ на ріпак та сою. Річ у тім, що 21 грудня 2017 р. Верховна Рада остаточно ухвалила законопроект №6776-д «Щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 р.», яким було скасовано бюджетне відшкодування ПДВ при експорті сої (з 01 вересня 2018 р. по 31 грудня 2021 р.) та ріпаку (з 01 січня 2020р. по 31 грудня 2021 р.). З цифрами та графіками, що розкривають співвідношення валового збору цих рослин та потужностей їх переробки за останні роки, потенційні витрати від скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних, рентабельність вирощування сої тощо можна ознайомитись у презентації пана Соколова.

Ми завжди раді вас бачити на засіданнях комітетів АПУ, де обговорюються лише актуальні та нагальні питання і надаються практичні поради. З нами корисно!

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?