Харків: обговорюємо особливости проведення перевірок роботодавців

ХАРКІВ — 26 жовтня 2017 року. Відділення АПУ в Харківській області спільно із Головним управлінням Держпраці в Харківській області провело семінар, присвячений обговоренню проблемних питань правового регулювання перевірок щодо дотримання законодавства про працю.

Головним доповідачем заходу виступив Роман Москаль, адвокат, партнер АО «Шевердін і партнери».

Юлія Гончарова, начальник управління праці Головного управління Держпраці у Харківській області, розповіла, хто має право, на яких правових підставах та порядок здійснювати державний контроль за додержанням законодавства про працю юридичними та фізичними особами, які використовують найману працю.

Було проаналізовано права та обов’язки, якими наділені інспектор Держпраці та суб’єкт господарювання при проведення інспекційних відвідувань і невиїзних інспектувань.

Під час обговорення було висвітлено такі питання: суб’єкт господарювання, що використовує найману працю; процедура інспекційного відвідування; повноваження інспектора праці та оформлення виявлених порушень; штрафи за порушення законодавства про працю; оскарження дій інспектора праці та відповідальність за недопуск інспектора до проведення перевірки.

Тетяна Зубкова, заступник начальника управління праці та соціального захисту населення адміністрації Шевченківського району Харківської міської ради, розповіла про найбільш поширені правопорушення у сфері охорони та оплати праці. Особливу увагу було приділено оформленню трудових книжок працівників, веденню табеля робочого часу, штатному розкладу, правилам внутрішнього трудового розпорядку та колективному договору на підприємстві. 

Роман Москаль, адвокат, партнер АО «Шевердін і партнери», надав рекомендації щодо стратегічної підготовки та алгоритму дій під час проведення самого інспекційного відвідування.

У свою чергу, Роман Чумак, голова Відділення АПУ у Харківській області, адвокат, керуючий партнер ТОВ «Юридична компанія «АРЕС», зазначив: «Враховуючи можливість анонімних скарг з боку інших осіб щодо суб’єкта господарювання і як наслідок проведення незапланованого інспекційного відвідування, лише дотримання законодавства про працю та оформлення належним чином трудових відносин гарантує захист прав суб’єкта господарювання».

Заходи Відділення присвячені актуальним правовим питанням і проходять у формі дискусій та обговорень. З нами цікаво. Запрошуємо всіх бажаючих і чекаємо вас на нових зустрічах!

Новини відділеннь

У вас є цікава ідея заходу?