Як удосконалити процедуру акредитації закладів охорони здоров’я?

ХАРКІВ — 25 січня 2017 року. Комітет АПУ з медичного права та Відділення АПУ у Харківській області провели круглий стіл на тему: «Акредитація закладів охорони здоров’я: реалії сьогодення та перспективи змін».

Доповідачами виступили: Олена Хитрова, директор ЮК ILF, В’ячеслав Чеховський, стоматолог, медичний центр стоматології «МКС», та Олена Беденко-Зваридчук, голова Комітету АПУ з медичного права, директор ЮК «МедАдвокат».

Під час заходу учасники обговорили нюанси визначення наявності у закладі охорони здоров’я умов для якісного і своєчасного рівня медичного обслуговування населення із дотриманням усіх стандартів. Свою увагу присутні зосередили на стані регулювання процедури акредитації закладів охорони здоров’я, ліцензування, контролю якості. Зокрема, обговорили проект змін до Постанови № 765, а також попередню нормативну діяльність профільного Комітету АПУ з цього питання.

У ході активного обговорення виникло багато пропозицій щодо змін до законодавства. Так, на думку учасників, однією із найголовніших ініціатив є необхідність проведення акредитації абсолютно прозоро, задля чого пропонується її здійснення Національним агентством з акредитації України. Водночас, акредитація закладів охорони здоров’я має бути добровільною та містити в собі ринкові механізми регулювання. Також присутні звернули увагу на застосування так званого заявочного принципу подання ліцензіатами заяви про проведення акредитації, оскільки така схема є надто затяжною і породжує низку негативних моментів. Із ціллю оптимізації процедур та економії часу запропонували зменшити кількість документів, що подаються разом із заявою про проведення акредитації, до структури закладу. Також присутні зауважили, що варто замінити у заяві про проведення акредитації «Код ЄДРПОУ» на «ІКЮО» відповідно до змін чинного законодавства, що набули чинності у 2017 році.

Аналізуючи проект змін до Постанови № 765, що були напрацьовані робочою групою МОЗ України з питань внесення змін до нормативних актів з питань акредитації, учасники заходу підтримали ініціативу із відміною градації категорій акредитації на «вища», «перша», «друга» та заміною їх на термін дії сертифікату в 1, 3 чи 5 років. Водночас, запропонували допрацювати це положення, додавши чіткі критерії, згідно яких комісія буде зазначати термін дії сертифікату акредитації в кожному конкретному випадку (з метою зменшення зловживань та корупційних ризиків). Крім того, присутні надали пропозиції щодо визначення підстав для проведення позачергової акредитації, що пропонуються у проекті. Зокрема, зазначили, що є недоцільним проведення позачергової акредитації у разі зміни місця провадження медичної практики при відсутності змін в організації процесу, видів надання медичної допомоги, матеріально-технічної бази.

Активно подискутувавши над наболілими питаннями, учасники звертаються до МОЗ України із пропозицією залучати їх до участі у роботі робочих груп за напрямами «ліцензування», «акредитація», «організація діяльності» та до заходів МОЗ України за цими напрямами.

Принагідно дякуємо пані Олені Хитровій, директору ЮК ILF, та ГО «Право на здоров’я» за допомогу у проведенні заходу!

Долучайтеся до діяльності Комітету АПУ з медичного права та надсилайте свої пропозиції і побажання на адресу: komitet@uba.ua.

Новини комітету

Міжнародна конференція Kyiv Arbitration Days: мислити глобально!

Міжнародна конференція Kyiv Arbitration Days: мислити глобально! | 08 грудня 2023