Є чим пишатися: основні думки з ювілейного Х Щорічного форуму з корпоративного права

КИЇВ — 28 жовтня 2016 року. Асоціація правників України (АПУ) провела ювілейний X Щорічний форум з корпоративного права за підтримки Міністерства юстиції України.

Цей захід є одним з найстарших та найавторитетніших у сфері корпоративного права. Щороку експерти обговорюють актуальні тенденції в галузі правового регулювання діяльності компаній, законодавчі новели та очікувані зміни. Традиційно у форумі беруть участь представники регулятора — Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), народні депутати та кращі експерти у сфері корпоративного права та управління.

Як зазначив голова організаційного комітету форуму Вадим Самойленко, партнер Asters, цьогоріч форум зібрав рекордну кількість учасників у залі (реєстрація перейшла за відмітку 160 учасників) та найбільше представництво державних чиновників і суддів у програмі заходу.

На відкритті форуму до учасників звернулися Денис Бугай, Президент Асоціації правників України, Тимур Хромаєв, голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, та Миколa Стеценко, керуючий партнер ЮФ AVELLUM.

«За останні два-три роки відбулося більше змін, ніж за останнє десятиліття. В захисті прав міноритаріїв ми просунулися далі інших. І ключова заслуга в цьому саме юристів. Надалі нам варто систематизувати, упорядкувати та осмислити напрям, у якому ми маємо рухатися в наступні роки», — зазначив Тимур Хромаєв.

Перша сесія форуму була присвячена реформам у державному секторі. Олена Дьяченко, директор Департаменту управління держвласністю Міністерства економічного розвитку і торгівлі, розповіла про реформу корпоративного управління в державному секторі економіки.

«Наразі ведеться робота зі створення наглядових рад державних підприємств. Знайти потрібну кількість незалежних членів — досить складне завдання, однак з цим допомагають приватні кадрові агентства», — зазначила вона.

У свою чергу, Євген Кравцов, перший заступник Міністра інфраструктури України зауважив, що раніше директор ДП був повновладним власником, а тепер його контролюватиме наглядова рада. Однак, на його думку, спочатку потрібно було продати все, що можна, з держвласності, а потім вже призначати наглядову раду.

Павло Мороз, заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації, повідомив про позитивні результати нововведень у системі реєстрації бізнесу. Так, дякуючи Закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб та громадських формувань», Україна змогла піднятися у показнику «Реєстрація бізнесу» міжнародного рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business одразу на 10 сходинок: з 30 на 20 місце.

Про те, яке значення для України мають зміни у захисті прав міноритарних акціонерів, говорили під час другої сесії форуму. Саме завдяки цим нововведенням, які стали можливими, зокрема, завдяки роботі Комітету АПУ з корпоративного права та фондового ринку, Україна піднялася на декілька сходинок у міжнародному рейтингу Doing Business.

«У травні набрали чинності норми законодавства про акціонерні товариства, які спрямовані на захист прав інвесторів і значно вдосконалюють регулювання і корпоративне управління в акціонерних товариствах», — нагадав Микола Стеценко, член Ради Комітету АПУ з корпоративного права та фондового ринку, який брав активну участь у розробці відповідних пропозицій.

Водночас, Максим Лібанов, директор департаменту стратегії розвитку фондового ринку Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, повідомив, що деякі акціонерні товариства починають відмовлятися від публічного статусу, мотивуючи це відсутністю необхідності здійснювати публічні запозичення в найближчому майбутньому.

Одна з найдинамічніших частин форуму була присвячена новітньому законопроекту про товариства з обмеженою відповідальністю. Для забезпечення інтерактивну був запропонований цікавий формат: експерти висловлювали свої думки з ключових питань регулювання діяльності товариств з обмеженою відповідальністю, а учасники забезпечували зворотній зв’язок, голосуючи за певний варіант відповіді. Розробником та модератором обговорення була Анна Бабич, голова Комітету АПУ з корпоративного права та фондового ринку, партнер AEQUO.

Експертами дискусії виступили Валентина Данішевська, директор Центру комерційного права, Олена Кібенко, керуючий партнер ЮФ «Кібенко, Оніка і партнери», Оксана Параскева, партнер Investor Relations Agency, Марія Орлик, партнер CMS Reich-Rohrwig Hainz, Олексій Рогачов, менеджер Департаменту з корпоративного управління ТОВ «ДТЕК», та Леонід Антоненко, експерт з корпоративного права та управління.

Четверта панель дискусій традиційно була присвячена судовій практиці. Олеся Лукомська, начальник відділу забезпечення роботи секретаря першої судової палати Вищого господарського суду України, Валерій Картере, суддя — секретар судової палати Вищого господарського суду України, та Юрій Попов, головний експерт з правознавства Центру комерційного права, відповідали на питання колег-юристів.

По закінченні форуму організатори анонсували черговий захід наступного року, а тим часом запросили всіх брати участь у роботі Комітету АПУ з корпоративного права та фондового ринку.

Асоціація правників України висловлює щиру вдячність партнерам Х Щорічного форуму з корпоративного права: ексклюзивному партнеру AEQUO, ексклюзивному генеральному партнеру Avellum, партнеру DLA Piper, партнеру сесії PLP Law Group, а також медіа та інформаційним партнерам заходу.

ФОТОЗВІТ

У вас є цікава ідея заходу?

Сайт використовує cookies та інші технології для того, щоб ми могли запам’ятовувати Ваші вподобання та дізнаватись, як саме Ви використовуєте наш сайт. Обробка вказаних даних відбувається відповідно до Положення про обробку та захист персональних даних Всеукраїнської громадської організації «Асоціація правників України», з яким можна ознайомитися за посиланням.
Натискаючи «ТАК», Ви надаєте згоду на використання cookies та інших технологій під час відвідування нашого сайту.
ТАК