Інформаційна безпека для адвокатів та юристів: обговорення в Харкові

ХАРКІВ - 30 серпня 2016 року. Відділення АПУ в Харківській області провело черговий семінар щодо інформаційної безпеки адвокатів і юристів.

Під час заходу в ролі доповідачів виступили: Максим Шевердін, адвокат, голова Відділення АПУ в Харківській області, член КДКА Харківської області, Тарас Савченко, адвокат, член Ради адвокатів Харківської області, Максим Корбін,адвокат, Володимир Скічко, уповноважений партнер SA&CIP.

Розпочав семінар Максим Шевердін, він наголосив на актуальності забезпечення інформаційної безпеки, особливостях взаємодії адвоката з клієнтом при роботі з інформацією. Також звернув увагу на теоретичні визначення понять «адвокатська таємниця», «конфіденційність», «інформація», принципи діяльності адвоката та ін., що дало можливість аудиторії усвідомити масштаби негативних наслідків при будь-якому втручанні в інформаційний простір адвоката.

Тему продовжив Тарас Савченко, який розповів слухачам про особливості забезпечення адвокатської таємниці в умовах сьогодення. На прикладах розглянув нові виклики та ризики для адвокатів і їх взаємовідносин з клієнтами, лінію поведінки адвоката при обшуку та виїмці документів, що можуть становити адвокатську таємницю.

Після обговорення необхідності інформаційного захисту діяльності юристів виступив Максим Корбін, який вже більш детально розповів про систему інформаційної безпеки, її структуру, функції та загрози. Були наведені приклади із практики про можливі варіанти втрати інформації юристом: від банальної крадіжки до прослуховування та виїмки матеріалів правоохоронними органами. Доповідач пояснив цикли життя інформації: створення, зберігання та обмін. Сьогодні, в епоху новітніх технологій, коли майже вся інформація розміщується на електронних носіях, особливого захисту потребують ПК, мобільні телефони та інші сучасні гаджети. Існує різка необхідність забезпечення адвокатської таємниці та вимог до комерційної таємниці при організації «інформаційного робочого місця» адвоката, шляхом шифрування інформації на ПК та переносних пристроях, очищення ПК, видалення інформації, шифрування поштового листування. Було розглянуто новітнє програмне забезпечення, яке дозволяє забезпечити захист від будь-якого несанкціонованого проникнення та взлому ПК адвоката.

Продовжуючи тему захисту гаджетів, Володимир Скічко зазначив про необхідність забезпечення адвокатської таємниці та вимог до комерційної таємниці при використанні мобільних телефонів. Слухачам було представлено пакет програм, при використанні яких користувач буде захищений від взлому та інших несанкціонованих посягань на інформацію, що міститься в телефоні. Також надано практичні поради, як без застосування спеціальних засобів підвищити рівень захищеності мобільних засобів зв’язку. Особливу увагу доповідач приділив темі хмарних сервісів у діяльності адвоката, а саме: інформаційній безпеці хмарних сховищ та шифруванні інформації при використанні хмарних сховищ.

За результатами семінару всі адвокати отримали сертифікати підвищення кваліфікації відповідно до вимог НААУ.

Новини відділеннь

У вас є цікава ідея заходу?