Правники проаналізували проект Господарсько-процесуального кодексу

КИЇВ – 22 липня 2016 року. Комітет АПУ з процесуального права провів засідання, на якому обговорили проблемні питання реформування процесуального законодавства.

В якості спікерів виступили: Тетяна Гаврилюк, юрист практики вирішення спорів АО «Василь Кісіль і Партнери», Арсен Мілютін, заступник голови Комітету АПУ з процесуального права, радник судової практики ЮБ «Єгоров, Пугінскій, Афанасьєв і партнери» Україна та Анатолій Рибак-Сікорський, юрисконсульт KPMG Ukraine. Модерував дискусію Сергій Гришко, партнер ЮФ Redcliffe Partners.

Під час заходу правники обговорили питання змагальності у господарському процесі, проаналізували нову структуру і особливості позовного провадження за проектом ГПК.

Не залишили поза увагою і положення проекту ГПК, спрямовані на боротьбу зі зловживаннями представників сторін в процесі. Зокрема, було зазначено, що згідно з проектом збільшення або зменшення позовних вимог можливо, а також зміна предмета і підстав позову лише до закінчення підготовчого провадження. Зустрічний позов може бути поданий до початку підготовчого засідання. Крім цього проект кодексу містить перелік зловживань сторін (він не є вичерпним), та передбачена відповідальність за зловживання сторін у вигляді штрафів.

Принагідно дякуємо KPMG Ukraine за гостинність і допомогу у проведенні зустрічі!

Звертаємо Вашу увагу, що наступна частина дискусії «Проект Господарського процесуального кодексу: переваги і недоліки» відбудеться 28 липня о 19:00.

Презентації заходу:

Процесуальні права сторін та інших учасників процесу в проекті ГПК - Тетяна Гаврилюк

Структура та особливості позовного провадження: нововведення та несподіванки - Анатолій Рибак-Сікорський

Новини комітету

У вас є цікава ідея заходу?