Реалії дотримання прав медичних працівників — дискусія у Харкові

ХАРКІВ — 6 травня 2016 року. Комітет з медичного права Асоціації правників України разом із Відділенням АПУ в Харківській області та Харківською медичною академією післядипломної освіти провели круглий стіл, присвячений обговоренню проблемних питань прав медичних працівників.

Доповідачем виступила Олена Беденко-Зваридчук, голова Комітету АПУ з медичного права, директор ЮК «МедАдвокат». В обговоренні також брали участь студенти, медичні працівники, юристи, громадські діячі.

Під час заходу порушили болючі для медиків питання захисту їхніх прав (зокрема забезпечення молодих спеціалістів житлом після їх розподілу до місця праці, працевлаштування) та подолання законодавчих колізій шляхом внесення змін до діючого законодавства України. За приклад брали позитивний досвід сусідньої Польщі: працевлаштування молодих спеціалістів там більш прозоре, всім зрозуміле та узгоджене.

Не залишили поза увагою й такі теми, як мізерна заробітна платня медиків і пенсія медичних працівників, які надають медичні послуги в статусі фізичної особи-підприємця.

У підсумках було зазначено про необхідність розширення прав молодих медичних працівників (незалежно від того, є вони бюджетниками чи контрактниками) як на вільний вибір місця працевлаштування, так і гідне житло та заробітну плату. І саме для того, щоб реформувати медицину для людей, а не для відмивання грошей (як-то наразі продовжує відбуватися в нашій країні), потрібна ініціатива громадськості та бажання людей поліпшення медицини загалом.

Новини комітету

Міжнародна конференція Kyiv Arbitration Days: мислити глобально!

Міжнародна конференція Kyiv Arbitration Days: мислити глобально! | 08 грудня 2023