Стартувала серія професійних обговорень щодо реформи процесуального законодавства

КИЇВ — 4 квітня 2016 року. Асоціація правників України (АПУ) розпочала серію професійних обговорень щодо дискусійних питань цивільного та господарського процесів і відповідних законодавчих напрацювань Ради з питань судової реформи.

Організаторами заходу виступили Рада з питань судової реформи, Комітет з процесуального права Асоціації правників України та Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

Робочою групою з питань реформування процесуального законодавства Ради з питань судової реформи \ були напрацьовані проекти Господарського процесуального кодексу в новій редакції та змін до Цивільного процесуального кодексу. 

У березні 2016 року на черговому засіданні Ради з питань судової реформи зазначені проекти кодексів були взяті за основу та винесені на експертне обговорення. Ключові ідеї реформи, викладені в проектах, презентував заступник Глави Адміністрації Президента України Олексій Філатов.

«Основна мета реформи — забезпечення ефективності судового процесу, зокрема шляхом чіткого розмежування юрисдикції судів різних спеціалізацій (адміністративних, господарських і загальних), запровадження ефективних механізмів запобігання зловживанню процесуальними правами, дотримання стадійності судового процесу й розумних строків судового розгляду та зменшення навантаження на судову систему», — зазначив Олексій Філатов.

Модератором дискусії виступила Ганна Огренчук, голова Комітету АПУ з процесуального права, керуючий партнер ЮГ LCF, член Ради з питань судової реформи. До обговорення долучилися судді судів різних інстанцій, адвокати та представники наукових кіл.

Надалі обговорення продовжиться і вже 8 квітня 2016 року відбудеться другий круглий стіл, обговорення на якому буде сконцентровано на таких аспектах, як засоби доказування у цивільному та господарському процесах і розгляд рішень, які не оскаржуються у касаційному порядку.

Долучайтеся до обговорення!

 

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?