Курс МВА для юридичного бізнесу — що цікавого почули від англійських колег

ХАРКІВ — 12 березня 2016 року. На продовження панельної дискусії IV Східноукраїнського юридичного форуму «Юридична освіта і практика: «інь» і «янь» юридичної професії?» Відділення АПУ в Харківській області провело діловий сніданок з англійською юридичною фірмою CIS London & Partners.

Бізнес-сніданок був організований представниками CIS London & Partners — юридичної фірми з офісами в Лондоні, Москві та асоційованим офісом в Астані, що спеціалізується на супроводі міжнародних проектів у Росії та інших країнах СНД. На бізнес-сніданку було презентовано курс MBA для представників юридичного бізнесу. Зазначалося, що стандартні MBA не орієнтовані на юристів, реально з такого курсу відсотків 10 може бути використано у юридичній практиці.

Тому BPP University розробило спеціальний курс, де викладання, в основному, здійснюється практикуючими британськими юристами. Курс заснований на дворічному, переважно дистанційному, навчанні.

MBA орієнтований на отримання знань у сфері менеджменту, маркетингу, фінансів у юридичному бізнесі і не передбачає навчання англійської праву. Для вивчення англійського права необхідно отримувати повноцінну освіту в британському університеті, тому що навіть популярні сьогодні курси LLM передбачають поглиблене вивчення тільки однієї, досить вузької, правової сфери. Цього недостатньо, щоб практикувати право в Англії. Для вивчення англійського права в повному обсязі знадобиться, як мінімум, 5 років.

Керуючий партнер фірми CIS London & Partners Світлана Ланден розповіла про місячне стажування в компанії, яке пропонується 10 кращим студентам курсу MBA після його закінчення.

Учасники зустрічі також говорили про можливості українських адвокатів скласти іспит QLTS і практикувати право в Англії й Уельсі. Світлана звернула увагу присутніх на унікальну можливість, яка відкрилася для України у 2014 році. 13 червня 2014 року Британська установа з питань регулювання діяльності у сфері надання юридичних послуг (Solicitors Regulation Authority, SRA) включила Україну до переліку юрисдикцій, які задовольняють вимогам трансферних схем для кваліфікованих юристів (адвокатів) в інших юрисдикціях (Qualified Lawyers Transfer Scheme; QLTS). Таким чином, українські адвокати отримали можливість бути визнаними солісіторами Англії та Уельсу за умови успішного складання іспиту за схемою QLTS. Одним з успішних прикладів є Анна Бабич, голова Комітету АПУ з корпоративного права та фондового ринку, партнер ЮФ Aequo, яка вже успішно склала цей іспит.

Світлана Ланден, відповідаючи на запитання, чому навіть за наявності повноцінного офісу в Лондоні з сертифікованими солісіторами, фірма не практикує англійське право, зазначила, що англійський ринок дуже спеціалізований, і виходити на нього немає сенсу. Якщо клієнту потрібна послуга за англійським правом, набагато ефективніше працювати з партнерськими офісами або наймати фірми по субпідряду, пропонуючи клієнтові кваліфіковані послуги локальних фірм, які є кращими в тій чи іншій сфері, за прийнятною вартістю. Але знання і розуміння того, як працює англійське право, робить роботу в багатьох проектах більш ефективною. Маючи знання у двох правових системах, легше зрозуміти, де можуть виникнути проблеми в міжнародному проекті або як використовувати наявні колізії з користю для клієнта.

Обговорювали можливість сертифікації англійської фірми за стандартами Lexcel. Ці стандарти є у вільному доступі, і вони показують, які вимоги висуваються на сьогодні до сучасної юридичної фірми. Їх корисно знати за можливості впроваджувати у свою роботу й українським фірмам. Багато натомість «винаходять велосипед». Дуже важливо не просто прописати стандарти, а знати їх і неухильно дотримуватися. Багато фірм на стадії залучення клієнта демонструють кращі свої якості, але потім виявляються не в змозі їх підтримувати в процесі поточного обслуговування.

***

Щиро дякуємо Олені Кібенко, керуючому партнеру ЮФ «Кібенко, Оніка і партнери», за надані коментарі за результатами заходу.

Новини відділеннь

У вас є цікава ідея заходу?