Зміни до Конституції України в частині правосуддя: експертне обговорення

КИЇВ — 27 серпня 2015 року. Відбувся круглий стіл Комітету з конституційного права, адміністративного права та прав людини, присвячений експертному обговоренню змін до Конституції України в частині правосуддя, прокуратури, адвокатури та Конституційного Суду України.

До участі у дискусії долучилися представники Конституційної комісії, судді, представники платформи «Реанімаційний проект реформ», адвокати і науковці.

У вітальному слові Президент Асоціації правників України Денис Бугай підкреслив актуальність і нагальність конституційних змін в частині правосуддя (за результатами опитування, більшістьчленів Асоціації (84%) визначила ці зміни пріоритетом конституційної реформи).

Відкриваючи дискусію, модератор круглого столу, Олександр Ільков, член Правління АПУ, заслужений юрист України, партнер Kesarev Consulting, зауважив, що більшість пропозицій щодо внесення змін до Конституції України, напрацьованих в межах Конституційної комісії, відповідає загальноприйнятим європейським стандартам правосуддя і співпадає з позицією АПУ, висловленою, зокрема, в Основних підходах щодо внесення змін до Конституції України. Тому експертну дискусію було запропоновано провести стосовно тих положень конституційних змін, які, на думку правничої спільноти, потребують додаткового обговорення або викликають ризики через наявні неповні чи колізійні формулювання.

На круглому столі правники розглянули запропоновані підходи щодо реалізації права на судовий захист, основних засад судочинства, деполітизації та незалежності судової влади, судоустрою, Вищої ради правосуддя, Конституційного Суду України та прокуратури. Окрему увагу було приділено питанням доцільності та механізмам перезавантаження судової влади.

Свою позицію висловили: Сергій Головатий, засновник Української правничої фундації, член-кореспондент Національної академії правових наук України, д.ю.н., професор, член Конституційної комісії; Сергій Гребенюк, заступник голови Консультативної ради при Генеральній прокуратурі України, адвокат, радник ЮБ «Єгоров, Пугінскій, Афанасьєв і партнери» Україна; Володимир Кравчук, член Правління АПУ, суддя Львівського окружного адміністративного суду, член Конституційної комісії; Костянтин Красовський, керівник Головного департаменту правової політики Адміністрації Президента України; Роман Куйбіда, головний експерт групи «Cудова реформа» громадської платформи РПР, заступник голови правління Центру політико-правових реформ, к.ю.н; Віктор Мусіяка, член Піклувальної Ради АПУ, заступник голови Конституційної комісії, к.ю.н., професор кафедри галузевих правових наук Національного університету «Києво-Могилянська академія»; Михайло Смокович, заступник голови Вищого адміністративного суду України, к.ю.н., заслужений юрист України, член Конституційної комісії; Альона Шуліма, старший радник Kesarev Consulting, заслужений юрист України.

Участь в обговоренні також взяли: Юлія Кириченко, Віктор Кощинець, Валерій Кравчук, Микола Мельник, Арсен Мілютін, Сергій Різник.

За результатами предметної фахової дискусії було вирішено, що Асоціація правників України на основі висловлених експертами зауважень та пропозицій, підготує і передасть до Конституційної комісії конкретні пропозиції до проекту конституційних змін.

Асоціація правників України принагідно висловлює вдячність Kesarev Consulting за партнерську підтримку та допомогу в організації заходу.

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?

Сайт використовує cookies та інші технології для того, щоб ми могли запам’ятовувати Ваші вподобання та дізнаватись, як саме Ви використовуєте наш сайт. Обробка вказаних даних відбувається відповідно до Положення про обробку та захист персональних даних Всеукраїнської громадської організації «Асоціація правників України», з яким можна ознайомитися за посиланням.
Натискаючи «ТАК», Ви надаєте згоду на використання cookies та інших технологій під час відвідування нашого сайту.
ТАК