Ліцензування медичної практики: експертна дискусія

КИЇВ  - 14 квітня 2015 року. Комітет Асоціації правників України з медичного права провів експертний круглий стіл на тему: «Ліцензування медичної практики: новели 2015» з он-лайн трансляцією обговорення по регіонах України.

Захід пройшов за участі представників МОЗ України, ГО «Громадська ініціатива «Право на здоров’я», Комітету з медичного права Асоціації правників України, Асоціації стоматологів України, Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького та ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ».

Голова Комітету з медичного права АПУ Олена Беденко-Зваридчук нагадала присутнім, що 2 березня 2015 року Верховна Рада ухвалила Закон № 222-VIII «Про ліцензування видів господарської діяльності», що набирає чинності 28 червня 2015 року. Цей Закон регулює суспільні відносини у сфері ліцензування видів господарської діяльності, визначає виключний перелік видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, встановлює уніфікований порядок їх ліцензування, нагляд і контроль у сфері ліцензування, відповідальність за порушення законодавства у сфері ліцензування видів господарської діяльності.

Заступник директора Департаменту – начальник Відділу ліцензування, акредитації та сертифікації МОЗ України Ігор Слонецький наголосив, що при розробці МОЗ України нових ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики, проект пройде широке обговорення серед громадськості, а всі охочі матимуть можливість надати пропозиції та поділитися своїм баченням.

Під час наради було обговорено зміни у чинному законодавстві з питань ліцензування, що набирають чинності у 2015 році, та пропозиції МОЗ України та експертів щодо удосконалення процедури ліцензування медичної практики. Учасники круглого столу поставили запитання та отримали відповіді від представників МОЗ України стосовно запровадження нових ліцензійних умов: питання змін у процедурі подачі документів медичними закладами, введення електронного підпису, ліцензування професійної діяльності, отримання ліцензій за довіреністю, копій ліцензій, провадження роз’яснювальної роботи з ліцензіатами тощо.

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?