План заходів щодо конституційної реформи в межах АПУ

КИЇВ 1 квітня 2015 року. Асоціація правників України анонсує проведення циклу заходів, присвячених процесу конституційної реформи в Україні.

В межах першого етапу планується провести:

  1. Круглий стіл на тему: «Конституційна реформа: організаційні та змістовні аспекти» (квітень, Комітет з конституційного права, адміністративного права та прав людини).

За результатами круглого столу пропонується сформувати базову концепцію пропозицій АПУ щодо внесення змін до Конституції, яка буде винесена на обговорення членів Асоціації.

  1. Он-лайн опитування серед членів АПУ щодо основних напрямів змін до Конституції України (квітень — травень, сайт АПУ).
  2. Круглий стіл «Зміни до Конституції України: позиція практикуючих правників» (травень, Комітет з конституційного права, адміністративного права та прав людини).

Планується остаточне обговорення та схвалення основних підходів АПУ щодо внесення змін до Конституції.

В межах подальшої роботи планується проведення серії круглих столів за окремими напрямами реформування, строки проведення яких визначатимуться залежно від темпів конституційної реформи. Серед питань, які попередньо планується обговорити: «Суди, прокуратура, адвокатура» (спільно з Комітетом з процесуального права), «Владний трикутник: пошук оптимальної моделі для України», «Права людини: стан конституційного регулювання, шляхи удосконалення, механізм гарантування».

На думку організаторів заходів, юридична спільнота не має стояти осторонь актуальних конституційних перетворень в державі, а АПУ має стати справжнім майданчиком для незалежного фахового та експертного обговорення змін до Основного Закону України.

Ініціатори заходів:

Олександр Ільков — член Правління АПУ, заслужений юрист України.

Альона Шуліма — старший радник «Кесарев Консалтинг», член Комітету з конституційного права, адміністративного права та прав людини, заслужений юрист України.

Ініціатори запрошують до співпраці членів АПУ, які бажають взяти участь у підготовці зазначених заходів.

З усіх питань щодо участі у заходах звертайтесь, будь ласка, до Секретаріату Асоціації правників України за тел.: 0 (44) 492-88-48 або пишіть на адресу: komitet@uba.ua. Контактна особа — Вікторія Доценко.

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?