Експертний круглий стіл з питань реформування медичної освіти

КИЇВ - 25 грудня 2015 року. У стінах Міністерства охорони здоров’я України відбувся експертний круглий стіл «Реформа медичної освіти та участь профільних асоціацій у безперервній освіті медичних працівників» за ініціативи Міністерства охорони здоров’я України, Асоціації правників України, ГО «Громадська ініціатива «Право на здоров’я» та Асоціації стоматологів України.

Заступник Міністра охорони здоров’я України Наталя Лісневська відкрила захід і висловила сподівання, що дискусія відбудеться у форматі жвавої дискусії, за результатами якої буде вжито заходів, що сприятимуть реформі медичної галузі.

Експерти Стратегічної дорадчої групи при МОЗ України Володимир Курпіта, Андрій Гук, Олег Петренко та Роман Фіщук презентували присутнім основні положення Стратегії побудови нової системи охорони здоров’я та впровадження самоврядності в медичній сфері, зокрема, щодо реформування медичної освіти.

Головний позаштатний ортодонт МОЗ України Мирослава Дрогомирецька, зазначила, що рівень підготовки фахівців на курсах підвищення кваліфікації є не прийнятним. На думку експерта, безперервною медичною освітою, а також, дотриманням етичних та кваліфікаційних вимог до медичного працівника, мають опікуватися виключно профільні асоціації в рамках впровадження самоврядності у медичній та фармацевтичній галузі.

Думку експерта підтримала голова Комітету з медичного права АПУ, директор ЮК «МедАдвокат» Олена Беденко-Зваридчук, яка зазначила, що зміни до чинного законодавства України та Асоціація з ЄС однозначно вимагає від Верховної Ради України, Уряду та МОЗ України вчасно вживати необхідних заходів шляхом гармонізації чинних законодавчих та нормативних актів та створення нових, зокрема, з питань самоврядування. На думку експерта, певні елементи самоврядності Україна може впроваджувати вже зараз, потрібна виключно воля МОЗ України.

Наприкінці дискусії було розглянуто питання прав та обов’язків медичних працівників щодо підвищення професійної кваліфікації. Володимир Загородній, Президент Української федерації роботодавців охорони здоров’я, зазначив, що який би формат реформ у медичній галузі не відбувся, медичний працівник має пам’ятати, що право на підвищення кваліфікаціє є його обов’язком, оскільки жодна людина не хоче потрапити на прийом до лікаря-непрофесіонала.

Підсумком дискусії став проект резолюції та пропозиції для МОЗ України щодо реальної реформи медичної освіти на підставі іноземного досвіду та з врахуванням положень Асоціації з ЄС та нового Закону про вищу освіту.

Детальніше з результатами круглого столу ви можете ознайомитися за посиланням

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?