Особливості оскарження дій та рішень органів державної влади - початок обговорення

КИЇВ – 1 грудня 2014 року. Комітет з процесуального права Асоціації правників України провів засідання з метою обговорення  особливостей оскарження дій та рішень органів державної влади (суб‘єктів владних повноважень), не пов‘язаних із податковими та митними правовідносинами.

Виступаючи на засіданні, суддя Окружного адміністративного суду м. Києва Марина Бояринцева, звернула увагу колег на проблему існування дискреційних повноважень органів державної влади. «В законодавстві України не існує чіткого (чи взагалі будь-якого) визначення цих повноважень, що створює значні перепони на шляху їх реалізації, оскільки тлумачити їх можна по-різному», - зазначила вона, навівши приклади з практики застосування таких повноважень органами державної влади.

Також під час засідання до уваги правників потрапили останні тенденції застосування національними судами прецедентної практики Європейського суду в справах за участю суб'єктів владних повноважень та оскарження рішень уповноваженого органу виконавчої влади з питань банкрутства, що прийняті за результатами перевірки діяльності арбітражних керуючих. Окрім того, в процесі обговорення була представлена судова практика в спорах за участю органів місцевого самоврядування.

Своїми думками з колегами поділилися Олександр Кравець, суддя Одеського апеляційного адміністративного суду, Гліб Бялий, радник Юридичного бюро «Єгоров, Пугінскій, Афанасьєв і партнери» Україна, Тетяна Ігнатенко, радник Правової групи «Павленко і Побережнюк» та Денис Спєров, юрист Юридичної групи LCF. Модерувала дискусію Анна Огренчук, голова Комітету АПУ з процесуального права, керуючий партнер ЮГ LCF.

Детальніше про цей та інші заходи Комітету з процесуального права читайте у наступному випуску журналу «Вісник Асоціації правників України». 

Новини комітету

Юридична допомога