Погляд правників на судову реформу. Продовження

КИЇВ – 26 листопада 2014 року. Комітет з процесуального права Асоціації правників України продовжив дискусію щодо реформування судової системи країни.

Цього разу до  уваги учасників дискусії потрапили такі питання:  професійна незалежність та підготовка суддів, гарантії діяльності судді, дисциплінарна відповідальність суддів, суддівське самоврядування, функціонування ВККСУ та ВРЮ та, власне, реформування процесуального законодавства.

Своїми, часто протилежними, думками поділились Ольга Просянюк, член Правління АПУ, керуючий партнер АО AVERLEX; Тетяна Лисовець, старший партнер АК «Соколовський і Партнери»; Сергій Гребенюк, голова Відділення АПУ у м. Києві, радник ЮБ «Єгоров, Пугінскій, Афанасьєв і партнери» Україна; Андрій Стельмащук, член Правління АПУ, партнер АО «ЮФ «Василь Кісіль і Партнери»; Вадим Беляневич, старший радник АО «ЮФ «Василь Кісіль і Партнери»; Олена Сотник, член Правління АПУ, народний депутат ВРУ VIII скликання та Леонід Антоненко, радник ЮФ «Саєнко Харенко». Модератором дискусії вступила Анна Огренчук, Голова Комітету АПУ з процесуального права, керуючий партнер ЮГ LCF.

В контексті розмови про професійну підготовку суддів Ольга Просянюк запропонувала запровадити конкурсні механізми щодо системи добору суддів та їх кар’єрного росту, збільшити віковий ценз та стаж у галузі права та внести зміни до системи дисциплінарної відповідальності суддів. «Необхідно проводити спільні заходи для адвокатів та суддів на теми, які мають спільний інтерес», - переконана вона.

Також Ольга Просянюк предстали своє бачення забезпечення професійної незалежності суддів. На її думку, необхідно створити умови економічної незалежності служителів Феміди, обмежити можливість зовнішнього впливу на формування суддівського корпусу, а також передбачити обрання суддів Президентом у випадку неможливості відповідного органу суддівського самоврядування здійснити таке обрання.

Між тим, Сергій Гребенюк представив основні положення Коаліційної угоди щодо судової реформи:

  1. Забезпечення незалежності суддів та належної якості їх професійної діяльності;
  2. Добір на суддівські посади лише на конкурсній основі на підставі об’єктивних критеріїв без участі політичних органів;
  3. Вдосконалення діяльності Вищої ради юстиції та кваліфікаційної комісії суддів шляхом забезпечення їх формування з авторитетів у галузі права з бездоганною репутацією на підставі прозорого вибору;
  4. Вдосконалення процесуального законодавства;
  5. Забезпечення реального виконання судових рішень;
  6. Надання адвокатам важливої ролі у функціонуванні системи правосуддя;
  7. Продовження започаткованих демократичних процесів реформування прокуратури (роль якої в системі правосуддя буде змінюватись);
  8. Внесення змін до Конституції України, які відображують загальну тенденцію зміни законодавства

Долучайтесь до роботи Комітету з процесуального права та надсилайте свої пропозиції щодо тематики наступних засідань на адресу komitet@uba.ua

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?

Сайт використовує cookies та інші технології для того, щоб ми могли запам’ятовувати Ваші вподобання та дізнаватись, як саме Ви використовуєте наш сайт. Обробка вказаних даних відбувається відповідно до Положення про обробку та захист персональних даних Всеукраїнської громадської організації «Асоціація правників України», з яким можна ознайомитися за посиланням.
Натискаючи «ТАК», Ви надаєте згоду на використання cookies та інших технологій під час відвідування нашого сайту.
ТАК