Заява Асоціації правників України щодо припинення партнерських відносин з ЮФ «Горецький і Партнери»

19 травня 2023 року Асоціація правників України (АПУ) у відповідь на повідомлення про корупцію високого рівня за участі представників адвокатури та суддів Верховного Суду зробила заяву.

У доповнення до цієї заяви АПУ хоче зазначити наступне.

АПУ з великою прикрістю дізналась про те, що у розслідуванні, про яке йде мова, фігурує юридична фірма «Горецький і партнери», яка є партнером АПУ. Ми свідомі того, що обвинувачення представників адвокатури у корупції та посередництві кидає тінь на всю юридичну професію, і тому вимагає однозначної і чіткої реакції адвокатської спільноти. 

Головним принципом співпраці АПУ з її партнерами є спільність цінностей, цілей та завдань, серед яких основне місце посідають втілення принципу верховенства права, формування правової держави, укріплення авторитету правничої професії в Україні та ін. Ймовірна участь представників юридичної фірми «Горецький і партнери» у корупції високого рівня в судовій системі свідчить про неспівпадіння цінностей АПУ з вказаною юридичною фірмою. З огляду на вищезазначене, АПУ прийняла рішення призупинити партнерство з фірмою «Горецький і партнери».

АПУ також закликає органи адвокатського самоврядування пріоритизувати попередження і боротьбу з корупцією в адвокатурі і повідомити суспільство про вжиті заходи.

Із повним текстом заяви АПУ можна ознайомитися за посиланням.

Do you have an interesting idea for an event?