Заява Асоціації правників України щодо випадків корупції в адвокатурі та судовій системі

Асоціація правників України занепокоєна інформацією, що з’явилась в публічному просторі 15 травня 2023 р., про корупцію за участі представників адвокатури та суддів Верховного Суду. Ми, як і вся правнича та громадянська спільноти, очікуємо проведення повного, всебічного і швидкого розслідування фактів корупції та повідомлення суспільства про результати розслідування.

Водночас, пам’ятаючи про презумпцію невинуватості, ми закликаємо владу і суспільство пильно слідкувати за процесом розслідування і судового розгляду, але не робити передчасних висновків до ухвалення судом відповідного рішення.

Ми також звертаємось до органів влади із закликом максимально швидко завершити судову реформу та реформу адвокатури в Україні і особливу увагу звернути на заходи, спрямовані на забезпечення професіоналізму та доброчесності всіх учасників судового провадження та боротьбу з корупцією.

З огляду на вищезазначене, Асоціація, не оцінюючи рішення Пленуму Верховного Суду від 16.05.2023, підтримує намір Верховного Суду реагувати на виклики, які перед ним постали, і забезпечити самоочищення від осіб, які підривають довіру до судової системи. В той же час, Асоціація наголошує, що Верховний Суд не може нести інституційну відповідальність за дії його Голови чи суддів, навіть у випадку доведення вини останніх.

Асоціація вкотре заявляє, що нульова толерантність до корупції є одним із основоположних принципів АПУ. Ми прагнемо підтримати розвиток правничої спільноти України відповідно до кращих світових стандартів. Професіоналізм, етичність, доброчесність юристів є якостями, без яких цінність юридичної професії повністю нівелюється. АПУ позиціонує себе як спільнота однодумців, що об’єднані повагою до верховенства права та прав людини. Членство в АПУ ґрунтується на спільності цінностей і поглядів.

З огляду на важливість етики та доброчесності для юридичної професії, АПУ протягом тривалого часу працювала над питанням юридичної етики і підготувала проект Етичного кодексу юридичного бізнесу, який, серед іншого, підкреслює важливість нульової толерантності до корупції на юридичному ринку. Ознайомитись з проектом Етичного кодексу можна за посиланням. Ми запрошуємо юридичну спільноту долучитись до публічної дискусії з цього питання і закликаємо всіх членів, учасників та партнерів АПУ зробити все можливе, щоб політика нульової толерантності до корупції стала наріжним каменем розвитку ринку юридичних послуг в Україні.

Із повним текстом заяви АПУ можна ознайомитися за посиланням.

У вас є цікава ідея заходу?