Сербія

УМОВИ В’ЇЗДУ ДО СЕРБІЇ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ, ЯКІ НЕ ЗВЕРТАЮТЬСЯ ЗА ОТРИМАННЯМ ПРИТУЛКУ:

  • Віза: Не потрібна. (Джерело)
  • Документи: 

a) для дорослих – біометричний та небіометричний іноземний паспорт, внутрішній паспорт громадянина України, свідоцтво про народження, паспорт, строк дії якого закінчився (джерело);

b) для неповнолітніх – свідоцтво про народження/довідка про народження дитини, видана медичним закладом, національний документ, що посвідчує особу (посвідчення особи), звичайний паспорт (джерело).

  • Covid-19: Документи  для в’їзду в країну не вимагаються. У Сербії для доступу у певні місця все ж буде необхідно пред’явити сертифікат вакцинації або негативний тест. (Джерело)
  • Документи на домашніх тварин: не вимагаються. В’їзд з домашніми тваринами дозволений з будь-якими документами або без них. (Джерело)
  • Скільки часу можна перебувати на території країни: Іноземні громадяни можуть на законних підставах перебувати в країні максимум 90 днів протягом 180-денного періоду. (Джерело)
  • Республіка Сербія дозволяє транзит через свою територію за умови пред’явлення таких документів: біометричний та небіометричний іноземний паспорт, внутрішній паспорт громадянина України, свідоцтво про народження, паспорт, строк дії якого закінчився. ПРИМІТКА: за загальним правилом для в’їзду в країни ЄС необхідно мати біометричний паспорт (джерело), однак з огляду на обставини необхідно перевіряти винятки з цього правила, які можуть залежати від країни ЄС.
  • ВАЖЛИВО! Якщо ви не продовжили термін дії закордонного паспорту або не додали інформацію про дітей у свій паспорт, то для виїзду з Сербії ви повинні зробити це в Посольстві України в Белграді, з 09.00 до 13.00 щоденно, у вихідні за домовленістю. (Джерело)
  • Усі іноземці, які в’їжджають до Республіки Сербія, повинні зареєструватися в поліції протягом 24 годин. (Джерело)

УМОВИ В’ЇЗДУ В СЕРБІЮ УКРАЇНЦІВ, ЯКІ ПРОСЯТЬ ПРИТУЛКУ:

  • Віза: Не потрібна.  (Джерело)
  • Документи: 

a) для дорослих – біометричний та небіометричний іноземний паспорт, внутрішній паспорт громадянина України, свідоцтво про народження, паспорт, строк дії якого закінчився (джерело);

b) для неповнолітніх – свідоцтво про народження/довідка про народження дитини, видана медичним закладом, національний документ, що посвідчує особу (посвідчення особи), звичайний паспорт. (Джерело)

  • Covid-19: Документи  для в’їзду в країну не вимагаються. У Сербії для доступу у певні місця все ж буде необхідно пред’явити сертифікат вакцинації або негативний тест. (Джерело)
  • Документи на домашніх тварин: не вимагаються. В’їзд з домашніми тваринами дозволений з будь-якими документами або без них. (Джерело)
  • Республіка Сербія дозволяє транзит через свою територію за умови пред’явлення таких документів: біометричний та небіометричний іноземний паспорт, внутрішній паспорт громадянина України, свідоцтво про народження, паспорт, строк дії якого закінчився. ПРИМІТКА: для в’їзду в країни ЄС необхідно мати біометричний паспорт (джерело), однак з огляду на обставини необхідно перевіряти винятки з цього правила, які можуть залежати від країни ЄС.
  • ВАЖЛИВО! Якщо ви не продовжили термін дії закордонного паспорту або не додали інформацію про дітей у свій паспорт, то для виїзду з Сербії ви повинні зробити це в Посольстві України в Белграді, з 09.00 до 13.00 щоденно, у вихідні за домовленістю. (Джерело)
  • Усі іноземці, які в’їжджають до Республіки Сербія, повинні зареєструватися в поліції протягом 7 днів. (Джерело)

РЕЖИМ ТИМЧАСОВОГО ЗАХИСТУ. ЯК ПОДАВАТИ ЗАЯВУ

  1. Чи надає уряд Сербії українцям «тимчасовий захист»? –Ні

ЯК ПОДАВАТИ ЗАЯВУ ПРО НАДАННЯ ПРИТУЛКУ:

  1. Куди звертатися: Це можна зробити як на кордоні, так і в центрі для біженців. (Джерело)
  2. Коли подавати заяву: відразу після в’їзду в країну.
  3. Як подавати заяву: Ви повинні «виразити намір попросити притулку в Сербії» на кордоні або в державних органах. Після цього державні службовці вам видадуть довідку, що підтверджує це. Потім ви повинні звернутися до визначеного центру для біженців або повідомити Управління з питань притулку (Сербський комісаріат у справах біженців і міграції (SCRM), що ви бажаєте залишитися у приватному житлі. В Управлінні з питань притулку ви повинні подати заяву та отримати документ, що посвідчує особу. (Джерело)
  4. Як довго триває розгляд заяви про надання притулку: Після подання заяви прийняття рішення зазвичай відбувається протягом 3 місяців. Цей строк може бути подовжений до 9 місяців. (Джерело)

ПОДАЛЬШІ КРОКИ: 

Під час розгляду заяви проводиться одне або кілька слухань для встановлення всіх фактів та обставин, що мають значення для прийняття рішення щодо шукача притулку. (Джерело)

ВІДМІННОСТІ У РАЗІ ПОДАННЯ ЗАЯВИ ПРО НАДАННЯ ПРИТУЛКУ ТА БЕЗ ПОДАННЯ ТАКОЇ ЗАЯВИ

Заява по надання притулкуСпрощений статусБез візи
Як довго ви можете перебувати:Статус біженця надається одноразово на невизначений термін. Особам, яким надано статус біженця, видаються посвідчення особи строком на 5 років.Процедура опрацьовується урядомДо 90 днів протягом 180-денного періоду
Право на працевлаштування:Так. ПРИМІТКА. Отримання дозволу на роботу НЕ безкоштовне, і найкращий спосіб отримати його – через свого юридичного представника.Процедура опрацьовується урядомНі
Медичне обслуговування:Державне медичне обслуговування надається, але ви також можете обрати приватну клініку ПРИМІТКА: деякі ліки є безкоштовними, а за інші потрібно платити.Процедура опрацьовується урядомНі
Бюджетні кошти:Ви можете подати заявку на: регулярну щомісячну грошову допомогу, одноразову грошову допомогу, допомогу на дитину та/або батьківську допомогу. Ви повинні зробити це через свого юридичного представника.Процедура опрацьовується урядомНі
Житло:Так. Житло надається Комісаріатом у справах біженців та міграції строком на 1 рік після надання статусу біженця.Процедура опрацьовується урядомНі
Освіта:Сербський комісаріат у справах біженців та міграції пропонує заняття з вивчення сербської мови.Дитячий садок є факультативним та за рахунок батьків.Діти шестирічного віку зобов’язані відвідувати однорічну програму дошкільної підготовки. У разі потреби держава може покрити витрати.Початкова освіта в Сербії триває вісім років, є безкоштовною та обов’язковою для всіх дітей. Середня освіта є безкоштовною, але не обов’язковою.Вища освіта може тривати чотири і більше років і є безкоштовною лише для найкращих студентів.ПРИМІТКА: Ваш диплом може бути визнаний, але цей процес НЕ безкоштовний.Процедура опрацьовується урядомНі
Члени родини, що перебувають на утриманні:Інформація відсутняПроцедура опрацьовується урядомІнформація відсутня
Фінансова підтримка:Після отримання персонального номеру (JMBG), ви можете відкрити банківський рахунок в обраному банку.Процедура опрацьовується урядомНі

ОРГАНІЗАЦІЇ, ЯКІ МОЖУТЬ ДОПОМОГТИ:

Белградський центр з прав людини – безкоштовні юридичні консультації

http://www.bgcentar.org.rs

bgcentar@bgcentar.org.rs 

Комісаріат у справах біженців та міграції – центр інформації для біженців (спеціальна гаряча лінія для українців):

+381 64 828 3171

kirsteam.ukraine@kirs.gov.rs

ГУМАНІТАРНА ВІЗА/МАРШРУТИ:

Інформація відсутня

ПОДОВЖЕННЯ СТРОКУ ВІЗИ/ЗМІНА ТИПУ ВІЗИ:

Громадяни України в Сербії можуть подовжити свої документи і повинні зареєструватися в поліції.

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ:

Державні органи: 

https://www.facebook.com/ambasadaukrajine/

https://kirs.gov.rs/cir

Координаційний центр One Stop Point (OSP) Miksaliste, Gavrila Principa Street 15, 11000 Белград. Максимальний термін перебування в цьому закладі – 24 години. Якщо ви висловлюєте намір попросити притулку в Сербії, вас перевірять і направлять для отримання додаткової допомоги у разі потреби.

Юридичні послуги: http://www.bgcentar.org.rs

Діаспора/Координація/Волонтерство: https://www.facebook.com/groups/1089454248544048 

Джерело: 4refugees.info інформаційний онлайн-ресурс для людей, які змушені покинути рідну країну, стаття доступна за посиланням

Do you have an interesting idea for an event?

The UBA web-site uses cookies and other technologies so that we can remember your preferences and find out exactly how you use our web-site. Processing of the given data takes place in accordance with the Regulation on the Processing and Protection of Personal Data of the All-Ukrainian Non-Governmental Organization "Ukrainian Bar Association". For more information about the Regulation please follow the link.
By clicking "YES", you consent to the use of cookies and other technologies when visiting our web-site.
YES