«All on fire» або як юрринок 2020 пережив, 7 серія. «Алєксєєв, Боярчуков та партнери»
КИЇВ — 15 січня 2021 року. Наш підсумково-пророчий спецпроєкт триває, а фінальні підсумки все ближче. Цього разу на свій місток вас люб'язно запрошує ледь не найхаризматичніший капітан юридичного ринку. Коли навесні, на старті повного локдауну, ми моніторили стан юрринку, він зауважував — не уявляє, що буде після, але для правників такі умови лише сприятливі, відтак і роботи вдосталь.
А щодо корпоративної релігії — і для себе, для і колег — наш герой згадував цитату Діми Гадомського, підтримуючи її «всіма руками та ногами»: «Працюй* невпинно». Тепер, 9 місяців потому, ми дізналися, що ж врешті та що далі. Розповів Сергій Боярчуков, керуючий партнер ЮК «Алєксєєв, Боярчуков та партнери».
*цензура редакції
«Це нові умови життя»
Робота з клієнтами: що нового?
Я керуючий партнер, тому такі зміни можу оцінювати лише крізь власну призму. Основна робота капітана — спілкування з клієнтами та продаж послуг, тому для мене нічого не змінилося. Абсолютно.
Не можу сказати, що таке спілкування повністю перейшло до онлайну. Не думаю, що в дистанційному варіанті воно взагалі можливе, особливо що стосується продажу послуг. Тут потрібна спецхімія, а в онлайні вона неможлива. Мені просто необхідно бачити клієнта особисто та пояснювати йому, що пропоную. І в цьому сенсі нічого не змінилося.
Новації у практиці
Судів стало дещо менше, особливо це відчувалося на початку року. Окрім цього, люди почали домовлятися, замість судитися. Та вже в другій половині року все повернулося на свої місця.
Що я спостерігаю з обережним оптимізмом — це зростання кількості справ про банкрутства. Річ у тім, що зараз для порушення справи в цій галузі не потрібне рішення суду, яке пройшло всі кола пекла та пролежало місяці три у виконавчій службі. Достатня лише наявність безспірного боргу, тому цей механізм стали застосовувати частіше.
Стабільно великий попит має кримінальна практика. Я радий, що кілька років тому ми прийняли стратегічне рішення розвивати цей напрям, у сьогоднішніх реаліях без кримінальної практики юркомпанію уявити складно. Роботи тут побільшало, практика стала помітнішою, особливо в період пандемії.
Коли весь бізнес застиг у якомусь невизначеному моменті вичікування, правоохоронні органи взагалі нікого чекати не збиралися. Вони лише набирали обертів, чим забезпечили кримінальних адвокатів роботою ще на довгі роки вперед.
Новорічно-пандемічні підсумки для «Алєксєєв, Боярчуков та партнери»
Весняний локдаун сильно вплинув на роботу компанії, хоча ми й прийняли абсолютно правильне рішення не закривати офіс. Багато співробітників, яким комфортно було працювати вдома, працювали віддалено. Щоправда, практика показала, що доволі швидко вони починали сумувати за звичним темпом і за кілька тижнів поверталися в офіс.
Ми організовуємо заходи безпеки: відмовилися від скляного посуду, закупили бактерицидні рециркулятори повітря, при клієнтах та інших відвідувачах завжди в масках.
Це щодо методів. Що стосується роботи як бізнесу, ми «просіли» на один місяць весняного карантину і дуже швидко відновилися. Під кінець року ми навіть спостерігали зростання порівняно з минулим роком.
Про 5 головних трендів юрринку 2020
Ні, тренд один — це глобальний перехід в онлайн.
2021: до чого готуватися юристам
Закочувати рукава та розгрібати все, що породив локдаун.
Підсумки одним реченням
Не можу зрозуміти людей, коли ті скаржаться, як все погано. Мовляв, локдаун, ковід та інше.
Стоп, так це ж скрізь та у всіх. Не лише у мене чи у вас, але й у конкурентів, клієнтів. Це нові умови життя.
Так, ми всі хочемо назад до нашого улюбленого 2007-го, коли гроші лилися не просто рікою, а їх можна було ножем відрізати. Такого більше не буде. У нас тепер нові реалії, і з ними треба вчитися жити.
У попередніх випусках:
Серія 1, Ader Haber. Капітан — Юрій Петренко.
Серія 2, Ario Law Firm. Капітан — Юліан Хорунжий.
Серія 3, Axon Partners. Капітан — Діма Гадомський.
Серія 4, MORIS. Капітан — Андрій Романчук.
Серія 5, Asters. Капітан — Ігор Свечкар.
Серія 6, AGA Partners. Капітан — Амінат Сулейманова.