Переналаштування: головні ІТ-поради для бізнесу від Ілони Чути
КИЇВ — 08 квітня 2020 року. Як переналаштувати систему власного бізнесу на форс-мажорний режим розповіла Ілона Чута, членкиня Ради Комітету АПУ з питань телекомунікацій, інформаційних технологій та Інтернету, співзасновниця, директорка Pinky.Solutions, засновниця Digilaw.
— Потрібно розуміти, економічна криза не закінчиться із закінченням карантину, стратегію слід виробляти з урахуванням оптимізації на перспективу. Торкнемося тільки юридичних моментів для ІТ-бізнесу.
Нагадаю, що з 1 березня до 30 квітня поточного року:
— ФОП-и звільняються від сплати ЄСВ;
— Відбувається звільнення від оподаткування об'єктів нежитлової нерухомості.
Певна, про форс-мажор вже багато чули та говорили, та в 99% це не стосується ІТ-бізнесу і частіше не є причиною для скасовування оплати оренди офісу для ІТ-компаній. Проте, все частіше сторони домовляються про зниження орендної плати, аргументуючи, мовляв, співробітникам важко добиратися на роботу — «офіс на карантині, робота стоїть». В Одесі знижка становить в середньому 30% -100%.
Можливо за період карантину всі налагодять віддалену роботу, звикнуть та зрозуміють, що великі дорогі офіси не так вже й потрібні.
Якщо ж у вас контракт за англійським правом, форс-мажором вважається тільки те, що прописано в контракті! Не попадіться до пастки недобросовісних контрагентів.
Може і кортить, та законно звільнити співробітників через карантин не можна. Хоча всюди чутно про масові скорочення джунів (зараз не до таких інвестицій) та синьйорів, зменшення заробітної платні. Ці дії потрібно здійснювати в межах закону, не піддаючись паніці.
При налаштуванні віддаленої роботи, наради та переговори повністю переводять в онлайн: читайте правила користування та обробки даних сервісів, використовуйте тільки надійні тулзи при передачі та трансляції інформації.
Подбайте про постійну передачу файлів від співробітників і завантаження їх у відповідні репозитарії, якщо вони перейшли до роботи на домашніх комп'ютерах. Можливо, знадобляться нові алгоритми та інструкції.
Не забувайте брати до уваги коливання курсу валют і враховувати це у контрактах і взаєморозрахунках з контрагентами.