Підсумки роботи комітетів 2018 — 2019: каденція рекордів

КИЇВ — 19 грудня 2019 року. Реалії сьогодення вимагають максимальної юридичної синергії зусиль для спільних змін та розвитку. Останні два роки діяльності комітетів довели, що правники здатні підкорити світ — каденція справді переповнена рекордами. Попереду ще більше досягнень, та наразі настав час підсумків. Напередодні новорічних свят ми вже готові розповісти вам про найголовніші досягнення комітетів упродовж каденції 2018 — 2019 рр.!

GR-ініціативи — рекордний успіх

42 — саме такою є кількість успішно втілених GR-ініціатив лише за останній рік, найбільшою за 17 років, а за каденцію 66!

Ділимось останніми успіхами:

Комітет з цивільного, сімейного та спадкового права на чолі з Іриною Мороз звертався до Комітету ВР з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування щодо проблем у сфері надання послуг із використання допоміжних репродуктивних технологій.

Успішно налагодив активну співпрацю з ВР щодо вдосконалення системи законодавства України у сфері ІВ Комітет з інтелектуальної власності. Так, 19 вересня Комітет звернувся до Прем'єр-міністра України Олексія Гончарука щодо питання про стан виконання Мінекономрозвитку функцій з формування та реалізації державної політики у сфері інтелектуальної власності. 26 вересня відбулася зустріч представників Комітету та заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України Дмитра Романовича. Вже 15 листопада Кабінет міністрів звільнив керівництво органів, що регулюють відносини у сфері інтелектуальної власності.

16 грудня 2019 року у Верховній Раді відбулися слухання щодо побудови ефективної системи охорони ІВ в Україні — вперше з 2007 року. У кулуарах ВР була присутня Рада Комітету АПУ з інтелектуальної власності, а його очільник Олександр Мамуня виступив із доповіддю щодо недоліків у низці законопроєктів.

Комітет з медичного права на чолі з Мариною Слободніченко звернувся до Голови Комітету ВРУ з питань економічного розвитку Дмитра Наталухи з пропозицією змін до законопроєкту №1076 «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель». Вже 23 вересня Комітет ВРУ підтримав ініціативу, яка дозволяє купувати гемопоетичні стовбурові клітин (ГСК) без тендерних процедур.

Комітет з корпоративного права та фондового ринку та його Голова Анна Бабич успішно втілили ініціативу з удосконалення Закону про антирейдерство.

Так, 25 вересня 2019 року Комітет закликав народних депутатів розглянути зміни до законопроєкту № 1056-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності». Члени Комітету наголошували, що запропоновані зміни є шкідливими для бізнес-клімату та не вирішують проблеми рейдерства. Окрім того, вони суттєво обмежуватимуть укладення правочинів із частками ТОВ.

Зауваження Комітету були враховані: вже 3 жовтня законопроєкт був схвалений депутатами у другому читанні, а 21 жовтня підписаний Президентом України Володимиром Зеленським.

Лідером за кількістю звернень у законодавчій роботі є Комітет з конкуренційного права на чолі з Олександром Вознюком. На їх рахунку 17 звернень за каденцію до Антимонопольного комітету України з пропозиціями до змін у законодавстві. Більшість з них була успішно імплементована.

Рекордна співпраця

Вперше до діяльності комітетів були залучені партнери. Так, партнерами Комітету з податкового та митного права стали АО «КМ Партнери» та ЮК Pravo Garant, а партнером Комітету з міграційного права — АО Barristers.

Крім того, до співпраці було залучено 10 інформаційних партнерів, а також суттєво посилена співпраця з регіонами: каденція нараховує 44 виїзних засідань — найбільшу кількість за 17 років. Лідером є Комітет з податкового та митного права, який очолює Тетяна Лисовець!

ЗАХОДИ

Ми системно підвищуємо рівень професійних навичок правників на засіданнях комітетів, присвячених найактуальнішим темам юридичної практики. Ми переконані, що не існує жодних перепон для спільного розвитку, навіть на відстані, тож з квітня поточного року розпочали онлайн-трансляції засідань для регіональних членів.

Всього упродовж каденції відбулося 388 засідань комітетів, серед яких пальму лідерства розділили Комітет з кримінального та кримінально-процесуального права на чолі з Євгеном Солодком — 55 заходів.

Також запровадили новий формат заходів - Soft Skills Workshop. Три місяці раз в тиждень наші члени відвідували заходи з розвитку Soft Skill від професійних спікерів та тренерів. Як це було, можна переглянути за посиланням.

Ми лише розпочали, тож далі — ще більше спільних досягнень, адже разом наш голос гучніший!

Детально ознайомитися з текстами звернень, деталями засідань та фото можна на сторінках комітетів у мережі Facebook.

Do you have an interesting idea for an event?

The UBA web-site uses cookies and other technologies so that we can remember your preferences and find out exactly how you use our web-site. Processing of the given data takes place in accordance with the Regulation on the Processing and Protection of Personal Data of the All-Ukrainian Non-Governmental Organization "Ukrainian Bar Association". For more information about the Regulation please follow the link.
By clicking "YES", you consent to the use of cookies and other technologies when visiting our web-site.
YES