Актуальні питання практики ВС: обмін досвідом та створення майданчика для спілкування

ЧЕРНІВЦІ - 11 липня 2019 року. У Чернівецькій області пройшов захід, присвячений актуальним питанням практики Верховного Суду. Його мета – обмін досвідом, передовими практиками та створення майданчика для спілкування серед учасників судового процесу.

З вітальними словами виступив модератор заходу Артем Стоянов, Віце-Президент АПУ, старший партнер юридичної групи LCF.

Андрій Савчук, член Громадської ради доброчесності, партнер ЮК Moris Group під час свого виступу розкрив питання довіри до суду та зазначив, що наразі він є досить високим, а також, що залежить він саме від судді, адвоката та ЗМІ.

«Право громадськості на отримання інформації передбачає, що суддя повинен відповідати правомірним очікуванням громадян шляхом прийняття чітких умотивованих рішень», - підкреслив Андрій, та розповів присутнім про правові позиції Верховного Суду в окремих справах.

Сергій Стасюк, суддя Господарського суду м. Києва, к.ю.н., продовжив тему довіри до суду та, спираючись на власний досвід, розповів як її будувати.

Роксолана Костур, член Правління АПУ, партнер АО «Матвіїв та Партнери», адвокат поділилась з учасниками заходу практичними кейсами роботи Верховного Суду. 

«Слідкувати за позиціями Верховного Суду однозначно потрібно, адже саме Верховний Суд уповноважений законом узагальнювати судову практику і забезпечувати її єдність. Це забезпечення стабільності судочинства, його прогнозованості.  Водночас, суспільні відносини є динамічними та змінними, отже і судова практика може і повинна змінюватися на відповідність суспільству. Проте, не слід бути залежними від позицій Верховного Суду. Ми повинні бути відповідальні, що і адвокати, і судді, і прокурори творять судову практику. Відтак, ми всі несемо відповідальність за застосування норми права», розповіла Роксолана.

До питання застосування судової практики Верховного Суду звернувся Олег Анісімов, суддя Чернівецького окружного адміністративного суду. Олег поділився специфікою роботи Суду та порадами, виходячи з власної практики.  

На завершення Марія Поляк, керуючий партнер «Поляк і партнери», адвокат, розповіла про організаційно-правові форми здійснення адвокатської діяльності та відшкодування витрат на правову допомогу: «Найбільш істотною часткою в складі судових витрат для сторони процесу зазвичай є витрати на сплату судового збору та правничу допомогу», - зазначила Марія. Адвокат також розповіла про склад зазначених витрат та принципи їх співмірності.

 

Do you have an interesting idea for an event?