Ролі учасників судового процесу: круглий стіл в Чернівцях

ЧЕРНІВЦІ — 7 лютого 2019 року. Відбувся круглий стіл Відділення АПУ в Чернівецькій області, під час якого мова йшла про ролі учасників судового процесу.

З вітальним словом до гостей звернувся модератор заходу Петро Поляк, керуючий партнер АО «Поляк і Партнери».

На початку дискусії розбиралися з етичними аспектами обстоювання прав та законних інтересів сторін. Учасники обговорювали питання статусу адвоката та того, яким він повинен бути в очах суддів і прокурорів. Адвокат Олександр Ноцький зазначив, що адвокат повинен добре знати процес, вміти аргументувати та донести до суду свою позицію, бути наполегливим і принциповим.

Також під час обговорення прозвучали думки суддів, прокурорів та адвокатів, що під час спільної роботи усі повинні поважати один одного, дотримуватися професійної етики, бути толерантними. «Права адвоката, судді та прокурора мають бути рівні», — зазначив Михайло Іванча.

На думку Юрія Григорчука, Голови Глибоцького районного суду Чернівецької області, порядність, професійність, чесність учасників судового процесу залежить від голови суду.

Наступним для обговорення було питання розмежування функцій державного обвинувачення, захисту та суду.  

З цього приводу Володимир Міцней зазначив, що відношення суду має бути неупередженим, незалежно від досвіду роботи адвоката. У судді буде авторитет тоді, коли він буде поважати усі сторони. Олександра Луців, в.о. голови Новодністровського міського суду Чернівецької області, також поділилася думками щодо порушених питань.

Під час обговорення між учасниками круглого столу розгорілися справжні дебати. У кожної зі сторін була своя аргументована думка, яку учасники активно висловлювали та доводили. На завершення зустрічі колеги знайшли спільний консенсус та подякували один одному за цікавий, ґрунтовний і плідний діалог.

 

Do you have an interesting idea for an event?