Мирові суди: що, як, для чого?
Коаліція Реанімаційний Пакет Реформ (РПР) запрошує долучитися до експертного обговорення на тему «Мирові суди: що, як, для чого?», яке відбудеться онлайн 31 травня о 12:00.
Попри, на перший погляд, новизну інституту мирових суддів для України, насправді, дискусії про його запровадження тривають уже понад 15 років. Утім, на державному рівні досі немає конкретного бачення, як би мав функціонувати такий суд і чи взагалі виправданим є його запровадження. У жовтні 2008 року до Верховної Ради був внесений проєкт закону «Про мирових суддів територіальних громад». Проте законопроєкт був розкритикований комітетом і повернутий на доопрацювання, а в червні 2010 року — знятий з розгляду.
Надалі законопроєктних ініціатив щодо запровадження мирової юстиції не з’являлось, хоча згадки про мирові суди були і є в програмних документах, які визначають стратегію судової реформи (зокрема в президентській стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015-2020 роки, в урядовій Національній економічній стратегії на період до 2030 року (березень 2021 року), в проєкті Плану відновлення України, який був розроблений створеною Президентом України в квітні 2022 року Національною радою з відновлення України від наслідків війни).
У Коаліції РПР переконані, що, незважаючи на повномасштабну війну Росії проти України, важливо розпочати широке обговорення цієї теми вже зараз, щоб узгодити позицію суспільства щодо майбутнього функціонування мирових судів в Україні та створити можливості для імплементації необхідного законодавства після перемоги.
Під час зустрічі будуть обговорені такі теми:
- основні аспекти функціонування інституту мирових судів;
- обговорення доцільності та перспектив впровадження інституту мирових судів в Україні.
Програму заходу ви можете знайти за посиланням.
Дата й час: середа, 31 травня, 12:00-13:30.
Місце проведення: онлайн (Zoom).
Посилання для під’єднання: https://us06web.zoom.us/j/2123912653.
Усі бажаючі матимуть змогу долучитися до обговорення.
Захід організовано Коаліцією Реанімаційний Пакет Реформ разом із Центром політико-правових реформ за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в межах проєкту «Відповідальна та підзвітна політика в Україні» (U-RAP), що реалізується Національним Демократичним Інститутом. Думки, висловлені під час заходу, належать авторам та учасникам і не обов’язково відображають погляди USAID.