Лекція «Актуальні біоетичні питання: аборт, евтаназія, ґендерна ідеологія, трансплантація органів»

More information

When
23.01.2018
18:30 – 20:00
Where
м. Київ, вул. Коcтянтинівська, 21

Асоціація правників України в рамках курсу лекцій «Право і духовність» запрошує вас взяти участь у лекції, присвяченій актуальним питанням біоетики: аборту, евтаназії, ґендерній ідеології та трансплантації органів.

Лектор:

Ігор Бойко, ректор Львівської Духовної Семінарії Святого Духа УГКЦ, директор Школи біоетики УКУ, доктор морального богослов’я, кандидат філософських наук зі спеціальності «етика», викладач Українського католицького університету, член-кореспондент Папської академії «Pro vita».


Аборт: етична оцінка

Відповідно до визначення святого Папи Йоана Павла ІІ, «аборт, здійснений будь-яким способом, є свідомим і прямим убивством людської істоти між зачаттям і народженням, на початках її життя» (енцикліка Evangeliumvitae, 58). Навчання Церкви щодо аборту залишається незмінним з огляду на той факт, що людське життя є фундаментальною та недоторканною цінністю, згідно з п’ятою заповіддю Божою. Складні ситуації не змінюють моральної оцінки прямого аборту.

Етичні аспекти евтаназії

 «Евтаназія – це дія або бездіяльність, що за своєю природою чи наміром виконавця спричиняє смерть з метою зняти всі страждання» (енцикліка Evangeliumvitae, 65). Вчення Католицької Церкви щодо евтаназії опирається на принципі святості та недоторканності людського життя. Евтаназія (добровільна чи недобровільна, активна або пасивна) є вбивством або самогубством та прямим порушенням п’ятої Божої заповіді «Не вбий».

Ґендерна ідеологія: виклики та небезпеки для сучасного суспільства

Спустошливий вплив ґендерної ідеології на окрему людину, сім’ю та суспільство проявляється у руйнуванні фундаментальних основ людського, родинного, сімейного та суспільного життя. Основною метою ґендерної ідеології, яка є відверто дискримінаційною та позбавленою наукового підґрунтя, є поступова легалізація одностатевих партнерств та надання їм тих прав, якими володіють традиційні сімейні пари, сприяння поширенню таких практик, як штучні репродуктивні технології, донація яйцеклітин та сперми, сурогатне материнство.

Трансплантація органів: етичні аспекти

Прогрес у медицині, зокрема, у трансплантології, відкриває багато можливостей, дає надію на порятунок життя та повернення здоров’я для багатьох людей. Трансплантація органів (безкорисливе дарування) є дозволеною на підставі принципу солідарності та принципу милосердя. «Кожна практика, яка схиляється до комерціалізації людських органів або трактує їх як предмет обміну або продажу, є морально неприйнятною, оскільки «предметне» використання тіла є насильством над гідністю особи» (Giovanni Paolo II, Discorso ai partecipanti al XVIII Congresso Internazionale della Transplantation Society. Roma 28.08.2000). Іншими умовами прийнятності трансплантації органів є добровільна згода донора та у випадку взяття органів від живої особи, не спричинення їй непомірної і непропорційної шкоди.

Увага! Для участі у заході попередня реєстрація обов'язкова.

Організатори зберігають за собою право припинити реєстрацію у разі набрання максимально можливої кількості учасників.

Місце проведення: м. Київ, вул. Коcтянтинівська, 21, Freud House.

З усіх питань щодо заходу, а також щодо партнерства звертайтеся, будь ласка, до Секретаріату Асоціації правників України за тел.: 0(44) 492-88-48 або пишіть на адресу: forum@uba.ua. Контактна особа – Вікторія Доценко.

Лекція «Актуальні біоетичні питання: аборт, евтаназія, ґендерна ідеологія, трансплантація органів»

When
23.01.2018
18:30 – 20:00
Where
м. Київ, вул. Коcтянтинівська, 21

Committee events

28.04.2025
London, United Kingdom
12.06.2025 – 13.06.2025
Kyiv / online (Zoom)
The UBA web-site uses cookies and other technologies so that we can remember your preferences and find out exactly how you use our web-site. Processing of the given data takes place in accordance with the Regulation on the Processing and Protection of Personal Data of the All-Ukrainian Non-Governmental Organization "Ukrainian Bar Association". For more information about the Regulation please follow the link.
By clicking "YES", you consent to the use of cookies and other technologies when visiting our web-site.
YES