Лекція «Актуальні біоетичні питання: аборт, евтаназія, ґендерна ідеологія, трансплантація органів»
More information
Асоціація правників України в рамках курсу лекцій «Право і духовність» запрошує вас взяти участь у лекції, присвяченій актуальним питанням біоетики: аборту, евтаназії, ґендерній ідеології та трансплантації органів.
Лектор:
Аборт: етична оцінка
Відповідно до визначення святого Папи Йоана Павла ІІ, «аборт, здійснений будь-яким способом, є свідомим і прямим убивством людської істоти між зачаттям і народженням, на початках її життя» (енцикліка Evangeliumvitae, 58). Навчання Церкви щодо аборту залишається незмінним з огляду на той факт, що людське життя є фундаментальною та недоторканною цінністю, згідно з п’ятою заповіддю Божою. Складні ситуації не змінюють моральної оцінки прямого аборту.
Етичні аспекти евтаназії
«Евтаназія – це дія або бездіяльність, що за своєю природою чи наміром виконавця спричиняє смерть з метою зняти всі страждання» (енцикліка Evangeliumvitae, 65). Вчення Католицької Церкви щодо евтаназії опирається на принципі святості та недоторканності людського життя. Евтаназія (добровільна чи недобровільна, активна або пасивна) є вбивством або самогубством та прямим порушенням п’ятої Божої заповіді «Не вбий».
Ґендерна ідеологія: виклики та небезпеки для сучасного суспільства
Спустошливий вплив ґендерної ідеології на окрему людину, сім’ю та суспільство проявляється у руйнуванні фундаментальних основ людського, родинного, сімейного та суспільного життя. Основною метою ґендерної ідеології, яка є відверто дискримінаційною та позбавленою наукового підґрунтя, є поступова легалізація одностатевих партнерств та надання їм тих прав, якими володіють традиційні сімейні пари, сприяння поширенню таких практик, як штучні репродуктивні технології, донація яйцеклітин та сперми, сурогатне материнство.
Трансплантація органів: етичні аспекти
Прогрес у медицині, зокрема, у трансплантології, відкриває багато можливостей, дає надію на порятунок життя та повернення здоров’я для багатьох людей. Трансплантація органів (безкорисливе дарування) є дозволеною на підставі принципу солідарності та принципу милосердя. «Кожна практика, яка схиляється до комерціалізації людських органів або трактує їх як предмет обміну або продажу, є морально неприйнятною, оскільки «предметне» використання тіла є насильством над гідністю особи» (Giovanni Paolo II, Discorso ai partecipanti al XVIII Congresso Internazionale della Transplantation Society. Roma 28.08.2000). Іншими умовами прийнятності трансплантації органів є добровільна згода донора та у випадку взяття органів від живої особи, не спричинення їй непомірної і непропорційної шкоди.
Увага! Для участі у заході попередня реєстрація обов'язкова.
Організатори зберігають за собою право припинити реєстрацію у разі набрання максимально можливої кількості учасників.
Місце проведення: м. Київ, вул. Коcтянтинівська, 21, Freud House.
З усіх питань щодо заходу, а також щодо партнерства звертайтеся, будь ласка, до Секретаріату Асоціації правників України за тел.: 0(44) 492-88-48 або пишіть на адресу: forum@uba.ua. Контактна особа – Вікторія Доценко.