Семінар профільних комітетів: «Охорона ПЗ не авторським правом: експертиза заявок на патенти/корисні моделі, судова практика» - частина 3
More information
Асоціація правників України запрошує вас взяти участь в обговоренні практичних питань, які виникають у представників компаній під час отримання охоронних документів, організованого Комітетом АПУ з питань телекомунікацій, інформаційних технологій та Інтернету та Комітетом АПУ з інтелектуальної власності.
Зокрема, під час обговорення фахівці планують поділитись досвідом та спробують, з вашою допомогою, знайти вирішення наступних питань:
- Підстави відмови Укрпатенту на видачу патентів, які стосуються способів, де використовуються комп’ютерні програми, бізнес-методи (методи інтелектуальної, господарської, організаційної та комерційної діяльності (планування, фінансування, постачання, обліку, кредитування, прогнозування, нормування тощо)), а саме з посиланням на п. 2.5. Правил складання і подання заявки на винахід та заявки на корисну модель.
- Яким чином можливо уніфікувати підхід формальної експертизи Укрпатенту до прийняття або відхилення заявок щодо винаходів, частиною яких є комп'ютерні програми або бізнес-методи (є випадки, коли одні заявники отримують патенти, а інші заявники на аналогічні рішення отримують відмову у видачі патенту).
- Враховуючи практику інших країни щодо видачі патентів на рішення, які стосуються способів, де використовуються комп’ютерні програми або бізнес-методи (зокрема, в ЄПВ, США, Канаді, Японії), яким чином сприяти запровадженню аналогічному підходу в Україні щодо віднесення таких об’єктів до патентоздатних.
- Чи варто при проведенні формальної експертизи на предмет визначення об’єкту технології, як такого, що відноситься до п.2.5. Правил складання, почати застосовувати в Україні підхід, який використовують експерти пошукового органу для міжнародної заявки за процедурою РСТ (зокрема, ЄПВ) при проведенні пошуку та експертизі міжнародної заявки.
- Обговорення положень та практики застосування Настанови РСТ (PCT/GL/ISPE/3, «PCT INTERNATIONAL SEARCH AND PRELIMINARY EXAMINATION GUIDELINES»), введеної в дію з 01.06.2014 (http://www.wipo.int/export/sites/www/pct/en/texts/pdf/ispe.pdf).
Участь у дискусії вже підтвердили:
Віта Бондарчук, суддя Господарського суду міста Києва
Оксана Марченко, суддя Господарського суду міста Києва
Наталія Петрова, директор з питань експертизи ДП «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент)
Федір Луценко, начальник відділення експертизи заявок на винаходи, корисні моделі та топографії інтегральних мікросхем ДП «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент)
Олена Вардамацька, заступник голови Комітету АПУ з питань телекомунікацій, інформаційних технологій та Інтернету, юрист, голова IP/IT-практики «Вольф Тайс»
Марія Ортинська, керівник Патентно-юридичної компанії IPStyle
Катерина Олійник, голова Комітету АПУ з інтелектуальної власності, керівник практики ІВ АО Arzinger, арбітр з вирішення доменних спорів за процедурами UDRP та URS NAF, патентний повірений України
Кількість учасників обмежена. Попередня реєстрація для участі в заході обов’язкова.
Організатори зберігають за собою право припинити реєстрацію у разі набрання максимально можливої кількості учасників.
Місце проведення: м. Київ, вул. Хрещатик 27-А, 2 поверх, прес-центр Національної спілки журналістів України.
Вартість участі:
- для членів АПУ - безкоштовно;
- для інших учасників - 100 грн.
За додатковою інформацією щодо заходу та можливостей партнерства звертайтеся, будь ласка, до Секретаріату АПУ за тел.: (044) 492-88-48 або пишіть на адресу: komitet@uba.ua. Контактна особа – Вікторія Доценко.