Оцінка стану верховенства права в Україні

Проект «Оцінка стану верховенства права в Україні» реалізується Асоціацією правників України спільно з Центром дослідження верховенства права за експертної підтримки Європейської Комісії «За демократію через право» (Венеціанська Комісія).

В основу проекту, який планується як щорічний, покладено затверджений Венеціанською Комісією у 2016 році Rule of Law Checklist.

Метою проекту є привернення уваги правничої та експертної спільноти до верховенства права як підґрунтя побудови відносин в демократичному суспільстві та його усвідомленого втілення в Україні. Адже, як зазначено Венеціанською комісією в ухваленому неї Rule of Law Checklist «Верховенство права може процвітати лише в країні, жителі якої мають почуття колективної відповідальності за впровадження в життя цього принципу, роблячи його невід’ємною частиною власної правової, політичної та соціальної культури».  

Під час реалізації проекту буде розроблено критерії оцінювання стану верховенства права в Україні на основі Rule of Law Checklist та з урахуванням національної специфіки, проведено соціологічне опитування різних фокус-груп, виявлено основні проблеми та підготовлено аналітичну доповідь. 

Презентація проекту відбулася 1 лютого 2018 року.

НАГАДАТИ ПАРОЛЬ