Знайомтесь із членами Наглядової ради Інституту прав людини АПУ: Девід Крейн

Ми продовжуємо знайомити вас із членами Наглядової ради Інституту прав людини АПУ. Кожен із них робить вагомий внесок у розвиток прав людини в Україні та підтримує місію Асоціації щодо зміцнення правовладдя та демократичних цінностей.

Девід Крейн, головний прокурор-засновник Спеціального суду ООН для Сьєрра-Леоне:

«Лише завдяки правовладдю  можна підтримувати міжнародний мир і безпеку. Наріжним каменем цієї безпеки є права людини для всіх громадян світу. Цей Інститут сприятиме утвердженню основ порядності та поваги до людства, а також захищатиме громадян України».

Девід М. Крейн був головним прокурором-засновником міжнародного трибуналу з воєнних злочинів у Західній Африці, який отримав назву «Спеціальний суд ООН для Сьєрра-Леоне».

Перший у світі гібридний міжнародний трибунал з воєнних злочинів, Спеціальний  суд для Сьєрра-Леоне успішно переслідував тих, хто ніс найбільшу відповідальність за воєнні злочини та злочини проти людства, у тому числі першого в історії чинного главу африканської держави — президента Ліберії Чарльза Тейлора.

Нещодавно Девід опублікував книгу про свій досвід під назвою «Кожна жива істота» — це перший випадок, коли міжнародний головний прокурор написав про свій щоденний досвід пошуку справедливості для жертв звірств.

Доктор Крейн 30 років працював у федеральному уряді США до того, як Кофі Аннан призначив його головним прокурором Спеціального суду.

Будучи членом Вищої управлінської служби США, він пішов у відставку з федеральної служби на посаді директора Офісу огляду розвідки в Міністерстві оборони, де від імені міністра оборони та розвідувальних комітетів Конгресу США здійснював нагляд за 80% організаціями розвідувального співтовариства США.

Після від'їзду із Західної Африки доктор Крейн став провідною силою у пошуку справедливості для народу Сирії в рамках Проєкту відповідальності для Сирії та допомагав у створенні Міжнародного, неупередженого та незалежного механізму для Сирійської Республіки. Проєкт відповідальності для Сирії є частиною Глобальної мережі підзвітності (Global Accountability Network), яку він заснував та до якої також входять Єменський проєкт підзвітності та Венесуельський проєкт підзвітності, а також Уйгурський та Український проєкти підзвітності. 

Доктор Крейн допомагає міжнародній спільноті у створенні Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України. За ці зусилля президент Володимир Путін наклав на нього санкції та заборонив в'їзд до Російської Федерації. Девід є одним з 25 осіб, стосовно яких Путін особисто застосував санкції як до ворогів держави.

У 2014 році доктор Крейн був співавтором всесвітньо відомої «Доповіді Цезаря», яка вперше зафіксувала прямі докази злочинів проти людства, скоєних президентом Сирії Асадом проти власних громадян.

Доктор Крейн — ветеран, який служив своїй країні як офіцер 101-ї повітряно-десантної дивізії під час війни у В'єтнамі та 82-ї повітряно-десантної дивізії, а також як офіцер сил спеціальних операцій в армії США. Серед його найвищих нагород — значок майстра парашутного спорту та медаль «Легіон Заслуг».

Девід здобув різні ступені бакалавра, магістра та професійні ступені в університеті Огайо, Сірак’юському університеті та університеті Кейс-Вестерн-Резерв.

Нещодавно він вийшов на пенсію з посади професора юридичного факультету Сірак’юського університету, де заснував організацію Impunity Watch. Зараз доктор Крейн є почесним науковцем Сірак’юського університету та ад'юнкт-професором Вашингтонського юридичного коледжу Американського університету, де він викладає міжнародну кримінальну практику.

Теги: Інститут прав людинидіяльність АПУлюди АПУ

Новини Комітету

У вас є цікава ідея заходу?