Знайомтесь із членами Наглядової ради Інституту прав людини АПУ: Девід Крейн

Ми продовжуємо знайомити вас із членами Наглядової ради Інституту прав людини АПУ. Кожен із них робить вагомий внесок у розвиток прав людини в Україні та підтримує місію Асоціації щодо зміцнення правовладдя та демократичних цінностей.

Девід Крейн, головний прокурор-засновник Спеціального суду ООН для Сьєрра-Леоне:

«Лише завдяки правовладдю  можна підтримувати міжнародний мир і безпеку. Наріжним каменем цієї безпеки є права людини для всіх громадян світу. Цей Інститут сприятиме утвердженню основ порядності та поваги до людства, а також захищатиме громадян України».

Девід М. Крейн був головним прокурором-засновником міжнародного трибуналу з воєнних злочинів у Західній Африці, який отримав назву «Спеціальний суд ООН для Сьєрра-Леоне».

Перший у світі гібридний міжнародний трибунал з воєнних злочинів, Спеціальний  суд для Сьєрра-Леоне успішно переслідував тих, хто ніс найбільшу відповідальність за воєнні злочини та злочини проти людства, у тому числі першого в історії чинного главу африканської держави — президента Ліберії Чарльза Тейлора.

Нещодавно Девід опублікував книгу про свій досвід під назвою «Кожна жива істота» — це перший випадок, коли міжнародний головний прокурор написав про свій щоденний досвід пошуку справедливості для жертв звірств.

Доктор Крейн 30 років працював у федеральному уряді США до того, як Кофі Аннан призначив його головним прокурором Спеціального суду.

Будучи членом Вищої управлінської служби США, він пішов у відставку з федеральної служби на посаді директора Офісу огляду розвідки в Міністерстві оборони, де від імені міністра оборони та розвідувальних комітетів Конгресу США здійснював нагляд за 80% організаціями розвідувального співтовариства США.

Після від'їзду із Західної Африки доктор Крейн став провідною силою у пошуку справедливості для народу Сирії в рамках Проєкту відповідальності для Сирії та допомагав у створенні Міжнародного, неупередженого та незалежного механізму для Сирійської Республіки. Проєкт відповідальності для Сирії є частиною Глобальної мережі підзвітності (Global Accountability Network), яку він заснував та до якої також входять Єменський проєкт підзвітності та Венесуельський проєкт підзвітності, а також Уйгурський та Український проєкти підзвітності. 

Доктор Крейн допомагає міжнародній спільноті у створенні Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України. За ці зусилля президент Володимир Путін наклав на нього санкції та заборонив в'їзд до Російської Федерації. Девід є одним з 25 осіб, стосовно яких Путін особисто застосував санкції як до ворогів держави.

У 2014 році доктор Крейн був співавтором всесвітньо відомої «Доповіді Цезаря», яка вперше зафіксувала прямі докази злочинів проти людства, скоєних президентом Сирії Асадом проти власних громадян.

Доктор Крейн — ветеран, який служив своїй країні як офіцер 101-ї повітряно-десантної дивізії під час війни у В'єтнамі та 82-ї повітряно-десантної дивізії, а також як офіцер сил спеціальних операцій в армії США. Серед його найвищих нагород — значок майстра парашутного спорту та медаль «Легіон Заслуг».

Девід здобув різні ступені бакалавра, магістра та професійні ступені в університеті Огайо, Сірак’юському університеті та університеті Кейс-Вестерн-Резерв.

Нещодавно він вийшов на пенсію з посади професора юридичного факультету Сірак’юського університету, де заснував організацію Impunity Watch. Зараз доктор Крейн є почесним науковцем Сірак’юського університету та ад'юнкт-професором Вашингтонського юридичного коледжу Американського університету, де він викладає міжнародну кримінальну практику.

Теги: Інститут прав людинидіяльність АПУлюди АПУ

У вас є цікава ідея заходу?

Сайт використовує cookies та інші технології для того, щоб ми могли запам’ятовувати Ваші вподобання та дізнаватись, як саме Ви використовуєте наш сайт. Обробка вказаних даних відбувається відповідно до Положення про обробку та захист персональних даних Всеукраїнської громадської організації «Асоціація правників України», з яким можна ознайомитися за посиланням.
Натискаючи «ТАК», Ви надаєте згоду на використання cookies та інших технологій під час відвідування нашого сайту.
ТАК