Заява АПУ щодо дотримання принципів доброчесності в юридичній професії

Асоціація правників України (Асоціація) всіляко підтримує розвиток правничої спільноти України відповідно до кращих світових стандартів. Членство та партнерство в Асоціації ґрунтується на однакових цінностях і поглядах, довкола яких Асоціація позиціонує себе як спільноту однодумців. Головним принципом співпраці Асоціації з усіма її партнерами є спільний дух цінностей, цілей та завдань, серед яких головне місце посідають верховенство права, нетерпимість до корупції та укріплення авторитету правничої професії в Україні. 

Асоціація рішуче засуджує та жодним чином не підтримує корупцію в юридичній професії та не толерує дії адвокатів та юридичний бізнес, який просуває запит на такі протиправні та недоброчесні практики. 

Однією із цілей діяльності Асоціації є допомога у побудові сталого юридичного бізнесу, який розділяє та впроваджує принципи доброчесності. Зокрема, у 2023 році Правнича Асамблея Асоціації (Асамблея) затвердила Етичний кодекс юридичного бізнесу (Етичний кодекс). Недотримання правниками визначних етичних принципів професії потребує ретельної уваги, рішучої позиції та дій. Самоочищення професії — це шлях трансформації, який не є простим.

Вручення підозри адвокату Олексію Носову, який був співкеруючим партнером ЮФ Miller, спричинило великий резонанс та ставить питання про спроможність і бажання кожного юридичного бізнесу створити та підтримати систему, яка унеможливлює такі події. Саме це є важливим фактором запобігання корупції в юридичному бізнесі та у професії правника загалом.

Під час ухвалення цієї позиції Правління Асоціації (Правління) взяло до уваги такі обставини:

 • адвокат Олексій Носов не є членом Асоціації;
 • ЮФ Miller наразі не є генеральним партнером Асоціації;
 • Асоціація не володіє інформацією про незаконні дії чи вручення підозри іншим працівникам ЮФ Miller;
 • лідер ЮФ Miller, Масі Найєм, є членом Правління й виступив з ініціативою передати на розгляд Етичної комісії Асоціації правників України (Етична комісія) запит щодо оцінки його дій та дій партнерів ЮФ Miller у ситуації, що склалася.

Враховуючи усі відомі станом на дату цієї заяви обставини, Правління ухвалило такі рішення:

 1. Рішуче заявити, що Асоціація засуджує корупцію в юридичному бізнесі та у професії правника загалом, не толерує дії адвокатів та юридичного бізнесу, які можуть просувати запит на корупцію у суспільстві.
 2. Водночас, пам’ятаючи про презумпцію невинуватості, закликати владу і професійну спільноту пильно слідкувати за процесом розслідування і судового розгляду, але не робити передчасних висновків до ухвалення судом відповідного рішення.
 3. Звернутися до Етичної комісії із наступним запитом:
  1. провести перевірку щодо дотримання членами Асоціації, які є партнерами ЮФ Miller, Статуту Асоціації, Етичного кодексу та інших внутрішніх документів Асоціації у контексті справи адвоката Олексія Носова;
  2. дати оцінку професійній діяльності членів Асоціації, згаданих у пункті (а) вище, з погляду потенційної шкоди репутації Асоціації у ситуації, що склалася;
  3. надати рекомендації Правлінню щодо наявності або відсутності підстав застосування заходів впливу щодо членів Асоціації, згаданих у пункті (а) вище.
 4. Закликати пана Масі Найєма повністю співпрацювати із Етичною комісією, надавати Етичній комісії всю необхідну інформацію у межах закону та запропонувати йому утриматися від участі у діяльності Правління до завершення вищезазначеної перевірки Етичною комісією і отримання відповідних роз’яснень Правлінням.

Ми також хочемо висловити підтримку та вдячність за розуміння членам Асоціації, які через зазначені вище обставини будуть залучені до вказаної перевірки.

Після отримання роз’яснень Етичної комісії Правління оприлюднить свою остаточну позицію щодо згаданих обставин.

Повний текст заяви доступний за посиланням

У вас є цікава ідея заходу?